Son Dakika
23 Nisan 2019 Salı

Kastamonu’da Kent Tarihi Müzesi Proje Çalışmaları Devam Ediyor

28 Mart 2018 Çarşamba, 09:38
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
Valilik binasında yapımı devam eden Kent Tarihi Müzesi projesi çalışmalarını değerlendirme toplantısı Vali Karadeniz başkanlığında gerçekleştirildi.
.
.
.
.
.
Proje çalışmaları hakkında bilgi alışverişi ve önerilere yer verilen toplantıya ayrıca İl Özel İdare Genel Sekreteri  T. Zafer Karahasan ile yetkili personel, Kent Tarihi Müzesi Sorumlusu Murat Karasalihoğlu, Mimarlar ve Müze Bilimciler katıldı.
.
.
.
.
.
Kent Tarihi Müzesinde tarih, doğa, inanç ve kış turizm şehri Kastamonu’muzun özelliklerini yansıtan görsellere yer verilerek,  dikkat çekebilecek unsurların ön plana çıkartılması gerektiğini belirten Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, yetkililere çalışmaların bu yönde yapılması talimatını verdi.
.
.
.
.
.
Proje yapımcıları ve yetkililer, zengin tarihe sahip Kastamonu’nun çarpıcı unsurlarının ön plana çıkartılarak dünya standartlarında bir Kent Müzesi olarak planlandığını, çalışmalarını bu doğrultuda yürüteceklerini ifade ettiler.
.
.
.
.
.
Toplantıda ayrıca,  müzede tarihi bilgi ve belge merkezinin daha da zenginleştirilmesi, fotoğraf koleksiyonlarından yararlanılması, gazete arşiv haberleri, geçmişten günümüze kadar gelen çeşitli tarihi canlandırma ve görsellerin sergilenmesi konularına ağırlık verilmesi gerektiği konuları görüşüldü.
KASTAMONU VALİLİĞİ/BASIN
.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz