Afrin Şehidi Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel’in Naaşı, İlimize Getirildi

02 Mart 2018 Cuma, 12:43

Bölücü örgütlere mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere Suriye’nin Afrin Bölgesi’nde yürütülen “Zeytin Dalı Harekâtı” nda çıkan çatışmada şehit düşen 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel’in naaşı 02.03.2018 tarihinde, saat 11:30 ‘da askeri uçakla Kastamonu Havalimanı’na getirildi.

 

Havalimanında Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz, Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik, Murat Demir, Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı Per.Alb.Sadettin Yıldız, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Adalet Komisyonu Başkanı Gökhan Oflaz, İdare Mahkemesi başkanı Hakan Yumuşak, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Seyit Aydın, Baro Başkanı Av.Mehmet Çiftçi, Vali Yardımcıları Ahmet Ertürk, Vedat Yılmaz, Vali Yardımcısı V. Kerem Süleyman Yüksel, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş amirleri, şehidimizin annesi Serpil Demirel ve babası Aydın Demirel ile kardeşleri, aile yakınları, askeri erkân ile tören mangası ve kalabalık halk tarafından karşılanan şehidimiz, çok sayıda araçtan oluşan konvoyla İnebolu İlçesi’ne hareket etti.

 

Aziz şehidimizin naaşı İnebolu İlçesi -Evrenye’de yapılacak olan törenin ardından Dibek Köyü Bıçakcılar Mahallesi’ndeki kabristanlığa defnedilecektir.

 

Aileye sabır dileyen Vali Karadeniz, başta şehit Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet temennisinde bulundu.

KASTAMONU VALİLİĞİ/BASIN

 

 

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz