Son Dakika
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Ahşap Fuarı Başarı Ve Teşekkür Belgeleri Verildi

20 Kasım 2018 Salı, 18:44
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Bu yıl 8’incisi düzenlenen Kastamonu Ahşap Fuar’ında hizmet gösteren Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sivil toplum kuruluş temsilcilerine Başarı ve Teşekkür Belgeleri Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından takdim edildi.

 

Toplantıda ayrıca Vali Yardımcı Vedat Yılmaz, belge sahipleri ve yetkililer katıldı.

 

Kastamonu Valiliği İstiklal Yolu Toplantı salonunda düzenlenen belge töreninde sırasıyla Başarı gösteren kurumlar; KUZKA Genel Sekreter V. Serkan Genç, El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü Eyyaz Acarca, Kastamonu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Müge Hendek Ertop, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Şube Müdürü Dr.Suat Tüfekci, KUZKA Birim Başkanı Serkan Doğru, KUZKA Basın Halkla İlişkiler Müdürü Sinan Kacır, Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü İşletme Müdürü Kamuran Aydoğan,KUZKA Uzman Emine Merve Topcuoğlu, AB Valilik Proje ve Koordinasyon Merkezi İngilizce Öğretmenleri Şenol Karabaltaoğlu ve Yasemin Çıldır, AB Valilik Proje ve Koordinasyon Merkezi V.H.K.İ Gül Yılmaz, Kastamonu İl Özel İdaresi Kültür Sosyal İşler Müdür Tuncay Sönmez Işık’a ( Seminerde olduğu için katılamadı) başarı belgeleri takdim edildi.

 

Daha sonra Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından hizmetlerinden dolayı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Ağaç İşleri İmal ve Satıcılar Odası Başkanı Hüseyin Ergün Can, Kastamonu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kürşat Ayvatoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Barış Çağlayan, Tosya Marangozlar ve Bıçakcı Esnafı Odası Başkanı Sacettin Börekci adına Orhan Gürsoy ’a teşekkür belgeleri takdim etti.

 

 

Ahşap fuarındaki son hedefin, fuarın ticari olarak kendi ayakları üzerinde durabilecek seviyede bir fuar haline dönüştürmek olduğunu belirten Vali Karadeniz; “Bugün burada ahşap fuarı ile ilgili son değerlendirmelerde gerek anket dönüşü, gerekse Kastamonu kamuoyunda aldığımız izlenim hatta dışarıdan gelip de fuara katılanların vermiş olduğu izlenim bu yılki fuarın önceki yıllara göre biraz daha çıtayı yükseltecek şekilde bu başarıyı değerlendirmek , emeği geçenlere hakkını teslim etmek adına da bugün burada bu belge törenini tanzim ettik. Ben herşeyden önce emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ama bunun nihai hedef olmadığını da belirtmek istiyorum daha ahşap fuarımızın alması gereken çok yolu var, son hedef bu fuarın ticari olarak kendi ayakları üzerinde durabilecek seviyede bir fuar haline dönüştürmek olacak.

 

 

Bu fuarın başarısı ilimizle ilgili başka bir fuarı daha gündeme getirdi o da tarım ve hayvancılıkla ilgili bir fuar düzenlenmesi konusu bu tamamen bir firmanın talebi. Bizden kamu olarak herhangi bir maddi talepleri yok, siz bize gerekli ortamı oluşturup biz kendimiz ticari olarak bu fuarı düzenleyeceğiz ve kendi giderlerimizi karşılayacağız diyorlar sadece yer istiyorlar. Böyle bir organizasyon da yapılırsa Eylül ayı gibi de bir tarım ve hayvancılık fuarımızda olmuş olacak.

 

 

Buradan gitmemiz gereken nokta şu Kastamonu’nun hep övündüğümüz bir yönü var bir çok çevresindeki ilin bölge müdürlüğünü kendi uhdesinde toplamış. Her ne kadar Türkiye ölçeğine baktığımızda belki nüfus olarak, nüfusun düşük olduğu illerden birisi ama Batı Karadeniz bölgesindeki çevre illerle olan konumunu değerlendirdiğimizde onların merkezi durumunda, bu merkezi durumunu fuar merkezine doğru gidişat olarak da değerlendirilebilir kanaatindeyim.

 

 

Tarım fuarı da gerçekleşirse bizim için önemli bir gelişme olacaktır diye düşünüyorum. İl olarak bu yıl yürüttüğümüz coğrafi işaretlerle ilgili çalışmalar sonucunda da şu anda tescilli ürün sayımız yediye çıktı. Geçen sene bu sayı ikiydi ama hedefimiz bunu önce onun üzerine çıkarmak, önümüzdeki birkaç ay içerisinde daha sonra da o sayıyı devamlı arttırmak, bu konuda da görev alan arkadaşlarımızın özverili çalışmaları oldu özellikle bu konuda en çok handikap üniversite olarak araştırma ve raporlama konusunda belge talebidir. Tüm ürünlerde üniversitemiz özellikle müge hoca hanım bu konuda çok önemli katkı sundu coğrafi işaret alan her üründe emeği vardır, ondan dolayı ben kendisine teşekkür ediyorum inşallah bundan sonra daha güzel daha başarılı işlerde beraber olacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz