Son Dakika
23 Nisan 2019 Salı

AK Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi Basın Toplantısı Düzenledi -VİDEO HABER

22 Ocak 2019 Salı, 13:55
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

AK Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, parti binasında düzenlediği basın toplantısında şu açıklamayı yaptı:

 

“Herkesin bildiği üzere, Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçiminde ittifak yapma kararı almışlardır.

 

Liderlerimizin aldığı bu karar doğrultusunda, AK Parti ve MHP, ülkemizin geleceği için çok büyük önem arz eden seçimlere tüm kadrolarıyla yoğun bir şekilde hazırlanmaktadır. Bu amaçla bütün enerjimizi yaklaşan seçimlere vermişken, MHP Kastamonu İl Başkanı Sayın Yüksel Aydın’ın Tosya’da yaptığı konuşmada dile getirdiği iddialar, bizleri üzerek hayal kırıklığı yaşamamıza neden olmuştur.

AK Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi Basın Toplantısı Düzenledi -VİDEO HABER Haberin Videosunu İzlemek İçin Lütfen Aşağıda İsimleri Verilen İnternet Sitelerimizi Ziyaret Ediniz.www.haber37.gen.trwww.kastamonuhaberi.comwww.tosyagazetesi.com www.tosyahaberi.com Habere Direk Ulaşmak İçin Linkler Aşağıda Yer Almaktadır.

Refik Yurt paylaştı: 22 Ocak 2019 Salı

 

MHP Kastamonu İl Başkanı Sayın Yüksel Aydın, Tosya’da düzenlenen istişare toplantısında  yaptığı konuşmada, 2013 yılından sonra Tosya’yı 2019 yılında tekrar ziyaret ettiğini söylemiştir. Kendi ifadesiyle, 6 yıl aradan sonra geldiği ilçemizde yaptığı konuşmada, Tosya’nın ve Tosyalıların hakkını savunduğunu, kendilerinin seçilmesi halinde ise daha büyük hizmetler yapacaklarını  dile getirmiştir. Sayın Yüksel Aydın,  6 yılda bir hatırlayıp teşrif ettiği  Tosya’mızda, gece ve gündüz Tosya’nın hem bugünü hem de yarını için çalışan partimizin Tosya’daki bütün kadrolarını,  Cumhur İttifakı’nın ruhu ile bağdaşmayacak şekilde ağır ithamlarda bulunarak töhmet altında bırakmaya çalışmıştır.

 

Sayın Yüksel Aydın, yaptığı talihsiz açıklamada, mevcut belediye başkanımız ve AK Parti Tosya Belediye Başkan adayımız Sayın Kazım Şahin’e, aslı astarı olmayan  iftiralar atmıştır. Sayın Yüksel Aydın’ın 6 yıl aradan sonra seçim zamanı hatırladığı Tosya’da yapılan hizmetleri gezmesini, buna göre söylevlerini bir daha gözden geçirmesini tavsiye ediyorum. Kamu yatırımları, belediye çalışmaları ve özel sektörün eşine az rastlanır gayret ve fedakârlıkları sayesinde Tosya’mız her alanda gelişerek değişime uğramış, Türkiye’de emsali birçok şehirden daha ileri seviyelere ulaşmıştır. Bu çalışmalar elbette kendiliğinden meydana gelmemiştir.

 

Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği yolda mücadele eden ve olağan üstü başarı sağlayan Tosya’nın, AK Parti kadrolarına vatandaşlarımız Tosya’yı ve Tosya’nın geleceğini emanet ettiğini her seçim döneminde göstermiştir. Girdiğimiz her seçimde kavga değil proje üreten bu kadrolara teşekkür edilmesi gerekirken, yapılan bunca çalışma yok sayılarak, sırf koltuk sevdası yüzünden iftira ve karalamalar yapılmaktadır. Hiçbir seçim dönemi bu tür açıklamaları yapmadık ve yapmayacağız. Yapanlara ise meydanı boş bırakarak asla müsaade etmeyeceğiz.

 

MHP Kastamonu İl Başkanı Sayın Yüksel Aydın, konuşmasının bir bölümünde Tosya Belediye Meclisi tarafından alınan kararla Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’e verilen, “ Hemşehrilik Beratı “ ile ilgili de açıklama yapmıştır. Bilindiği üzere, Tosya Belediyesi ilk olarak  Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu ve ilk genel başkanı merhum Alpaslan Türkeş’e, “ Hemşehrilik Beratı “ takdim etmiştir. Tosya Belediye Meclisi çalışmalarında ki başarıları göz önüne alarak Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’e de “ Hemşehrilik Beratı “ takdim etmeyi uygun görmüştür. Tosya Belediye Meclisi’nde bulunan AK Partili üyelerimizle birlikte, 4 MHP’li üyenin de onay verdiği bu karar “oy birliğiyle“  alınmıştır.  Yani MHP’li meclis  üyeleri de, Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’e, “Hemşehrilik Beratı“ takdim etmeyi uygun görmüştür ve onaylamıştır.

 

MHP Kastamonu İl Başkanı Sayın Yüksel Aydın, tarafsızlığını yitirmiş, sırf kendi menfaatleri için konuşmaları ve açıklamaları yönlendiren, Tosya’da kaos ortamı oluşturmak isteyen bir kısım basın mensubunun kasıtlı ve tuzak sorularına muhatap kalarak, “Hemşehrilik Beratı“nın verilmesi konusunda açıklamalar yaparken, aynı zamanda kendi partisinin meclis üyelerini de eleştirmiştir. Kaldı ki, “Hemşehrilik Beratı“ bir kişiye verilir diye bir kanun ve mevzuat hükmü yoktur. Belediye Meclisi, bundan sonra da uygun gördükleri kişilere “Hemşehrilik Beratı“ verebilir.

 

Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin ve Tosya Belediye Başkanı Sayın Kazım Şahin’e  şahsi kin ve nefretleri olan, bunu katıldıkları her ortamda dile getiren, yapılan bütün açıklamaları bu doğrultuda yönlendiren ve bu sonucun çıkması için kasıtlı sorular sorarak algı oluşturmaya çalışan bazı basın mensuplarının, gazetecilik etiğine sığmayacak bir şekilde, “Tosya’daki bürokrasiye ayar verecek misiniz” biçiminde ki yakışıksız sorusuna, MHP Kastamonu İl Başkanı Sayın Yüksel Aydın’ın verdiği cevaplar Tosyalılar tarafından tepkiyle karşılanmıştır.

 

Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ve izniyle Tosya Belediye Başkanı Sayın Kazım Şahin, gelecek seçimlerde de partimizin adayı olarak gösterilmiştir. Bu durum Sayın Kazım Şahin’e duyulan  güven ile çalışmalarındaki başarıların takdir edildiğinin bir göstergesidir.

 

AK Parti Tosya İlçe Başkanı ve Teşkilatı olarak, tüm AK Parti kadrolarıyla uyum ve işbirliği içerisinde olmamız,  şehrimizde yapılan bu eşsiz çalışmaların temelini oluşturmaktadır. Tosya’nın ve Tosyalının yararına olan her işe kendi işimizden daha fazla önem atfederek destek olduk. Tosya’nın, Türkiye’de imrenilerek bakılan bir şehir haline gelmesi büyük bir özveri ve olağan üstü çalışmanın eseridir.

 

Tosya’daki hiçbir siyası parti temsilcileri veya hiçbir devlet görevlileri şamar oğlanı değildir. Canı isteyen istediği şekilde iftira ve karalama yapmamalıdır. Devlet terbiyesi ve nezaketinden yoksun açıklamalar yapılması için bulunduğu her ortamı yönlendirerek, AK Parti’ye, Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’e, Tosya Belediye Başkanı Sayın Kazım Şahin’e ve şahsıma karşı algı oluşturmaya çalışan bazı basın mensupları ile bu tuzak sorulara verdikleri cevaplarda, “hırsız” ve “ahlaksız”  gibi ahlaka ve siyasi nezakete uygun olmayan etik dışı ağır ithamlarda bulunanları, Tosyalılar ve partim adına esefle kınıyorum.

 

AK Parti Tosya İlçe Başkanlığı olarak partimizin bütün kadrolarıyla uyum içerisinde çalışmalar yapıyoruz. Tosya Belediye Başkanı Sayın Kazım Şahin, partimizle ve devletimizin bütün kadrolarıyla karşılıklı anlayış ve uyum içerisinde projeler üreterek hayata geçiriyor. Huzur, güven ve istikrar ortamının teşkil edildiği, devlet yetkilileri ile yerel yöneticilerimizin birlik ve beraberlik içinde çok güzel hizmetlere imza attığı, devletimizin sağladığı bütün imkânlardan vatandaşlarımızın azami şekilde yararlandırıldığı güzel ilçemiz Tosya’da, ortamı germek ve insanımızı kin ve nefrete sürükleme gayretinde olan hiçbir amaç ve yaklaşım amacına ulaşamayacaktır.

 

Sayın İl Başkanı böyle bir talihsiz toplantıda, fitne, fesat ve ayrılık tohumlarını ekip gitmiştir. Ancak, bizler, AK Partili, MHP’li, CHP’li ve İYİ Partili bütün hemşehrilerimizle iyi günde kötü günde, Tosya’da birlikte yaşıyoruz. Siyasetçilerin ve yöneticilerin görevi; kin, husumet ve ayrılık tohumu ekmek değil, birleştirici ve uzlaşmacı bir tavır sergilemek olmalıdır.

 

Gecesini gündüzüne katarak Tosya ve Tosyalılar için çalışan ve bu başarıya katkı sağlayanlara aslı  astarı olmayan iftiralar atmaya çalışanlara  ve bu ortama çanak tutanlara hatırlatmak isterim ki, siz ve sizin gibi düşünenlere, bundan önce ki seçimlerde de olduğu gibi  31 Mart yerel seçimlerinde de Tosyalılar en güzel cevabı verecektir. AK Parti Tosya İlçe Teşkilatı olarak, başarılarına ortak olduğumuz Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin’in bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her zaman yanındayız ve destekçisiyiz.”

 

Metin Ekşi

AK Parti Tosya İlçe Başkanı

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz