Araç’ta Ceviz Yetiştiriciliği Anlatıldı

20 Şubat 2018 Salı, 07:56

Araç İlçesi İş ve Kültür Merkezinde yapılan İlçe Müftüsü ve personelinin katıldığı programda, ceviz yetiştiriciliği de anlatıldı.

 

 

 

Müftülük tarafından yapılan toplantıya; Orman Bölge Müdürü Hayati ÖZGÜR, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman YAMAN, İlçe Müftüsü Abdülhamid PEHLİVAN, İlçe Müdürü Nihat AKKALKAN, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hayati ÖZGÜR, Araç Orman İşletme Müdürü Turan KÜÇÜK, İl Genel Meclisi Üyesi Hamdi CESUR, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Adem CANBAZ ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

 

İl Müdürü Osman YAMAN yapmış olduğu konuşmada; “Ceviz yetiştiriciliği özellikle Araç İlçemiz için çok uygun bir meyve türü. İl Müdürlüğümüz ve Orman Bölge Müdürlüğümüz ile birlikte yıllardır ceviz yetiştiriciliği konusunda müştereken çalışarak, son beş yılda 250.000 ceviz fidanını toprakla buluşturduk. İlimizin ceviz konusunda da söz sahibi olmasını arzu ediyoruz. Sizlerden bu çalışmalarımıza destek vermenizi bekliyoruz. Her ne kadar İlimizin % 67’si orman ile kaplı olsa da bu geniş coğrafyada ceviz ve diğer meyve fidanı dikecek çok alanımız var. Gelin hep birlikte inadına üretelim. Ama doğal ve kaliteli üretelim. Bıkmadan usanmadan üretelim. Kurum olarak her zaman çiftçimizin yanında ve hizmetindeyiz” dedi.

 

 

 

Daha sonra Orman Bölge Müdürü Hayati ÖZGÜR tarafından kurumu ile ilgili yapılan çalışmalar konusunda bilgilendirmede bulunuldu.

 

 

Sorulan soruların cevaplamasının ardından toplantı sonlandırıldı.

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.tarim.gov.tr

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz