Basın İlan Kurumu Eğitim Sertifikaları Vali Karadeniz Tarafından Verildi

17 Eylül 2017 Pazar, 15:33
-- Sponsorlu Bağlantılar --

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürlüğü’nün Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ile yürüttüğü ve 13-16 Eylül 2017 tarihleri arasında İlimizde düzenlenen “Kastamonu-Çankırı-Sinop İllerindeki Yerel Gazetelerde Reklamcılığın Geliştirilmesi” konulu projenin sertifika törenine katıldı.

 

16 Eylül Cumartesi günü Doğa Kültür Köyü’nde gerçekleşen sertifika törenine; Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İl Müdürü Nevzat Erol, BİK Kastamonu Şube Müdürü Yaşar Kuru, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Erkan Yılmaz, KGC üyeleri ile Çankırı ve Sinop’tan çok sayıda gazeteci katıldı.

 

Sertifika töreninde konuşan Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, yaptığı açıklamada; “Kastamonu da yerel basın çok köklü geçmişi olan bir sektör. Bugün hızlı bir şekilde daha ileriye gitmesi ve yol alması hem ilimizde hem de Türkiye genelinde daha etkin hale gelmesi Kastamonu açısından da oldukça önemli. Komşu illerimiz içinde sanıyorum geçerlidir. Reklamcılığın Geliştirilmesi kursunun asıl amacı basın kuruluşlarımızın reklam gelirlerinin arttırılması böylece daha sağlam bir şekilde yollarına devam etmesini sağlaması. Konu Kastamonu olunca hem basın kuruluşlarımızın alacağı reklam, hem de ilimizin reklamı ikisi birden sanırım gündeme geliyor. Bunda da Kastamonu son derece haklı. Tanınma ve bilinirlik konusu ile ilgili yapılabilecek birçok çalışma var belki bu kurs bunun birinci ayağı olmalı. Gerek KOSGEB, gerekse Kalkınma Ajansımız basın kuruluşlarımızla birlikte ihtiyaç duyulan eğitimleri devam ettireceği kanaatindeyim. Bir meslekte ayakta kalmanın yolu devamlı gelişmeye açık olmakta ve kendinizi yenilemekten geçer. Tüm bu tecrübelerden istifade ederek o meslekle ilgili bilim dallardaki gelişmeleri de takip etmek gerekiyor. Bu tip eğitimlerin düzenlenmesine bağlı Kastamonu’da da bu konuda yapılacak çalışmalar yerel basınımızın daha da gelişmesini sağlayacağı kanaatindeyim. “ ifadelerini kullandı.

 

Protokol konuşmalarının ardından ise; BİK Kastamonu Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ve 4 gün süresince bölgeye bağlı illerde çalışan gazete ve medya kuruluşlarından projenin eğitimlerine katılan personele, Vali Karadeniz ile diğer protokol üyeleri tarafından sertifikaları verildi.

Program çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

Basın İlan Kurumu Eğitim Sertifikaları Vali Karadeniz Tarafından Verildi

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz