Son Dakika
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Başkan Tahsin Babaş : Daha Güçlü Bir Kastamonu İçin Proje Üretiyoruz

20 Şubat 2019 Çarşamba, 13:21
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ni ziyaret etti.

 

Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, eşi Nebahat Babaş ve AK Parti yönetim kurulu üyeleriyle birlikte İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ni ziyaret etti. İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Makine Arazi İşletme Personeli, Destek Hizmetleri Atölye Birimi çalışanlarıyla ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Zafer Karahasan ile görüşen Başkan Babaş, dört yılda Kastamonu Belediyesi olarak yaklaşık 300 milyon TL’lik bir yatırımın şehre kazandırıldığını, bakanlıklar ile birlikte müşterek devam eden çalışmalar sonucunda ise yatırım tutarının yaklaşık 900 milyon TL’ye ulaşacağını belirtti.

 

Önümüzdeki dönem için toplam 125 proje hazırladığını söyleyen Başkan Babaş, “Tüm projelerimiz hazır. Yaptığımız projelerle şehrimizde önemli bir ivme yakaladık. Şimdi yaptıklarımıza entegre edeceğimiz yeni projelerle kentimizin yükselişini daha da hızlandırmak ve hakettiği noktaya ulaştırmak istiyoruz. Biz gelecek nesillere daha güçlü bir Kastamonu bırakmak için proje üretiyoruz. Şehrimizin gelişimini destekleyecek projelerimizi açıklıyoruz. Mesleğimiz olan belediyeciliğin gereğini yerine getiriyor, tüm projelerimizi hemşehrilerimizle bir bir paylaşıyoruz” diye konuştu.

 

TÜRKİYE’NİN EN AZ BORCU OLAN İL BELEDİYESİYİZ
Bu yatırımlar yapılırken Türkiye’nin en az borcu olan il belediyesinin Kastamonu Belediyesi olduğunu da ifade eden Başkan Babaş, dört yıldaki bütçe geliri artışının ise yüzde 156 olduğunu vurguladı.
Kastamonu’yu tüm renkleriyle kucaklayan bir Belediye’ye sahip olduklarını da ileten Başkan Babaş, tek gayesinin Dünya Kenti Kastamonu hedefine ulaşabilmek olduğunu vurguladı.

 

20 MAHALLEYE 20 MAHALLE EVİ
Her mahalleye bir Mahalle Evi projesiyle Aile Hekimliği, Muhtarlık ve Belediye Birim hizmetleri mahalle sakinlerinin ayağına getireceklerini vurgulayan Başkan Babaş, “20 Mahallemize 20 Mahalle evi yapacağız. Bununla ilgili tüm çalışmalarımızı tamamladık. Burası Aile Hekimliği, Muhtarlık, Belediye çözüm noktası, çok amaçlı salon, çocuk sineması ve spor yapılabilecek alanları da içinde barındıran bir merkez olacak” diye konuştu.

 

“KUZEY VE GÜNEY AKSINI BİRBİRİNE BAĞLAYACAĞIZ”
Kavşak ve köprü projeleriyle Alparslan Türkeş Bulvarı ile Rauf Denktaş Caddeleri’ni birbirine bağlayacaklarını söyleyen Başkan Babaş, “Şehrin içerisinde İlin birbirine paralel uzanan iki yolunu yani Kuzey ve güney aksını birbirine bağlıyoruz. Yeni kavşak, köprü ve otopark projelerimizle şehir içi trafiğini rahatlatacak ve konforunu arttıracağız. Tüm kavşak, köprü ve otopark projelerimizin uygulama projeleri hazır. Kamulaştırmaları tamam.” dedi.

 

“TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ İL BELEDİYELERİNDEN BİRİYİZ”
30 yılı aşkın süredir Kastamonu’ya hizmet ettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Babaş, “Şehrimi karış karış biliyorum. 30 yılı aşkın süredir hemşehrilerime hizmet etmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Göreve ilk başladığımda Kastamonu’da su sorunu vardı. KASKİ Müdürlüğüm esnasında bu sorunu çözmek için çok büyük çalışmalar yaptık. Şükürler olsun bugün öyle bir sorun yok. Eskiden Karayolları veya Köy Hizmetleri’nden araç alıp hizmet etmek için beklerdik. Bugün geldiğimiz noktada bölgenin en güçlü makine parklarından birine sahibiz ve Türkiye’nin en güçlü il belediyeleri arasındayız. 2018 yılı içerisinde tüm araçlarımızı yeniledik. Halkımıza en iyi hizmeti verebilmek adına daha da güçlendik. Bugün KASMİB’de yaptığımız proje ile çöpten elektrik üretir duruma geldik. Yıllık 7 bin konutun ihtiyacını karşılayacak elektriği çöpten üretiyoruz. Kastamonumuza kazandırdığımız her yatırım bizlerin en büyük mutluluğudur. Çünkü bizim mesleğimiz belediyecilik sevdamız memlekettir. Memleketine hizmet etmenin verdiği mutluluğu İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği çalışanlarımız çok iyi bilir. Biz Özel İdaremiz ile el ele kol kola vererek şehrimize önemli yatırımlarda kazandırdık. İnşallah bundan sonra da aynı birliktelik ile yatırımlarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

CUMHURBAŞKANIMIZ 10 MİLYAR TL’NİN ÜZERİNDE YATIRIMIN MÜJDESİNİ VERDİ
Kastamonu’ya 17 yılda 15 Milyar TL’lik bir yatırımın yapıldığının altını çizen Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, konuşmasında şunları söyledi.

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yaptığı mitingde ilimize 10 Milyar TL’nin üzerinde yatırım müjdesi verdi.

250 Yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Gençlik Merkezi’nin yapımının tamamlanacağı, 11 adet baraj ve 1 adet göletimizin bitirileceği, 5 bin 770 kişi kapasiteli 5 adet yükseköğrenim yurt binasının yapılacağı, 7 Milyar TL tutarında 8 yol projesi yatırımının 2021 yılına kadar tamamlanacağı, Kırık Barajı, ishale hatları ve yeni arıtma tesisinin bitirileceği müjdelerini verdi.

Yine 5 bin kişinin istihdam edileceği ve yaklaşık 300 milyon TL gibi bir yatırım bedeli olan Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi’nin çalışmalarında da sona geldiğimizi ilan ederek bu yatırımında hızla tamamlanacağını söyledi.

 

Belediyemizin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile müşterek olarak yapacağı Kuzeykent Millet Bahçesi projemiz de Bilim Merkezi, Açık Hava Bilim Sergi Alanı, Millet Kıraathanesi, Bisiklet ve Yürüyüş yolları gibi bölümlerin de yer alacak. Projemizin hızla başlayacağını Sayın Cumhurbaşkanımız bizzat açıkladı.

Göreve geldiğimizden bugüne kadar onlarca asırlık konak, 300 adet konutun ise cephe iyileştirmesini yaptık ve yapıyoruz. Vizyonum dediğim projeler Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından da kabul gördü. Sayın Cumhurbaşkanımız 2 bin 383 konutun cephe iyileştirmesinin yapılacağını tüm Kastamonu’ya duyurdu. İşte kentin kimliğine böyle sahip çıkılır, kentin turizmi bu projeyle gelişir.

 

Değerli kardeşlerim bizlerin yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Biz açıkladığımız her projenin kaynağına kadar belirtiyoruz. Şehrimizin ihtiyaçlarını iyi biliyor, yaptığımız istişarelerle şehrimizi daha güçlü hale getirmek için mücadele veriyoruz. Bu doğrultuda da her projemize merkezi hükümetten ciddi destekler alıyoruz. Genel ve yereli birbirine çok iyi entegre ediyoruz. Sonuçta Kastamonumuz kazanıyor. Bizlerde hemşehrilerimize ve sevdamız olan memleketimize hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

Yapılan ziyaretler çekilen hatıra fotoğraflarının ardından son buldu.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK :  www.kastamonu.bel.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz