Bisikletler, Ortaokullara Törenle Dağıtıldı.

28 Mayıs 2015 Perşembe, 09:00
Bisikletler, Ortaokullara Törenle Dağıtıldı.1

Sağlık Bakanlığı Kastamonu Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki “ Okullarda Fiziksel Aktivitenin Aktarılması “ işbirliği protokolü imzalanması  ve bisiklet dağıtım töreni Candaroğulları Ortaokulu bahçesinde Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Törene Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN, Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan GÜLŞEN, Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet KAYIKÇI, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yüksel KUTLU, İl Sağlık Müdürü Dr. Metin ÖZTÜRK ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilere en az bir spor dalıyla uğraşmalarını tavsiye eden Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN;  “Geleceğimiz olan çocuklarımızın, gençlerimizin daha ilk yaşlarda sporla tanışmaları fiziksel aktiviteleri üst seviyeye çıkartmaları için ülke genelinde yapılan bu organizasyonun sağlıklı bir gelecek için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ülkemizde obaziteden kaynaklanan diyabet hastalığı nedeni ile çok önemli sorunlarla karşı karşıyayız. Tabi bunun en büyük nedeni de hareketsizlik, eğer yeterli seviyede fiziksel aktivitede bulunamıyor, hareket edemiyorsak bu tür hastalıklarla da karşılaşmamız yüksek seviyelerde oluyor. Özellikle bilgisayar başında ve ya başka nedenlerle yapmış olduğumuz hareketsizlik bize ileride çok ciddi sıkıntılar yaratacak, mutlaka ve mutlaka belirli sürelerle ve düzenli olarak spor yapmamız gerekiyor. Bisiklet hem eğlenceli hemde sportif olaraktan hayatımıza renk katan bir alan, bu nedenle  bisikletlerimiz okullarımızda kalacak, binmek isteyen çocuklarımız,  gençlerimiz bisikleti kullanabilecek.

Belediyemiz  1680 metre uzunluğundaki Bisiklet yolunu bitirdi, Belediyemiz. ve Sağlık Bakanlığımızda bu her metreye de bir bisiklet verecek.  Kastamonu’muza çok yakın zamanda 1680 tane bisikletimizi de kazandırmış olacağız. Bu bisiklette aynı şekilde bisiklet yolunu kullanmak isteyen vatandaşlarımıza, öğrencilerimize, gençlerimize hizmet verecektir,  hepinize hareketli bir yaşam,  fiziksel aktivitenin yoğun olduğu bir hayat diliyorum.” dedi.

Programın devamında “Okullarda Fiziksel Aktivitenin Arttırılması” İşbirliği protokolü  Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN,  İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yüksel KUTLU tarafından  imzalandı.   İlimiz merkezi ile  İlçeler ve merkeze bağlı köy okulları olmak üzere 44 ortaokula, toplam 150 adet bisiklet dağıtımı yapıldı.

Haber ve Fotoğraf Kaynak : www.kastamonu.gov.tr

--- Sponsorlu Bağlantılar ---
-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>