Son Dakika
28 Ocak 2020 Salı

Çatalzeytin’de Kadın Çiftçi Eğitim Toplantısı Düzenlendi

05 Aralık 2017 Salı, 06:50
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Çatalzeytin İlçesi Çatak köyü toplantı yerinde “Kırsal Alanda Kadın” çalışmaları kapsamında eğitim gerçekleştirildi.

 

 

Eğitim toplantısına Çatalzeytin İlçe Kaymakam V. Muhammet Serdar ERDOĞAN, İlçe Müdürlüğümüz personelinden İlçe Müdür V. İsmail KAŞ, Veteriner Hekim Duygu ÖNER, Ziraat Mühendisi Hülya KADAN ve Murat DURMAZ, Çatalzeytin Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli personel Dr. Tuğçe Aycan AKBAL ile Kooperatif Üst Birlik Temsilcisi ve Yönetim Kurulu Üyesi Celal ÇETİNKAYA katıldı.

 

 

Açılış konuşmasını yapan Çatalzeytin İlçe Kaymakam V. Muhammet Serdar ERDOĞAN kadınlarımızın toplumdaki yeri ve önemi ile ülke ekonomisine katkılarına değindi. Ayrıca yöresel ve köy ürünlerimizin, ilçemiz ve köylerimizin tanıtımı ve kalkınması açısından önemi hakkında bilgiler verdi.

 

 

Sunumda Kooperatif Üst Birlik Temsilcisi ve Yönetim Kurulu Üyesi Celal ÇETİNKAYA Genel kooperatifçilik, kooperatif faaliyet alanları ve kooperatifleşmenin öneminden bahsetti.

 

 

Ziraat Mühendisi Hülya KADAN çiftçilere sağlıklı ve güvenilir gıda tüketme, besin işleme ve besin hijyeni konuları hakkında çiftçilerimize bilgi verdi. Ardından Veteriner Hekim Duygu ÖNER kaliteli süt için ahır ve sağım hijyeni konularına değinerek kadın çiftçilerimizi bilgilendirdi.

 

 

Dr. Tuğçe Aycan AKBAL kadın çiftçilerimize kadın hastalıkları konusunda bilgilendirme yaptı. Ayrıca AKBAL sağlık açısından dikkat edilmesi gereken hususlara, bu hususlara dikkat edilmediği takdirde ne gibi sonuçların ortaya çıkacağına değindi.

 

 

Karşılıklı soru-cevap şeklinde ve sohbet ortamında gerçekleşen toplantının ardından toplantıya katılan kadın çiftçilerimiz yapılan eğitimden ve kendileri ile gerçekleştirilen sohbetten dolayı duydukları memnuniyeti ve kadının her alanda etkili olduğunu düşündüklerini dile getirmelerinin ardından eğitim son buldu.

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.tarim.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz