Son Dakika
17 Eylül 2019 Salı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kastamonu’da Vatandaşlara Hitap Etti

13 Şubat 2019 Çarşamba, 08:03
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sayın İbrahim KALIN, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM ile eşi Kastamonu’ya gelişlerinde Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ ve eşi Zehra KARADENİZ, Kastamonu Milletvekilleri Hakkı KÖYLÜ ve Metin ÇELİK, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze AYDOĞDU ve Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ tarafından karşılandı.
.
.
Ayrıca Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN ile Konya Milletvekili Leyla ŞAHİN USTA’da ilimize gelerek programa katıldı.
.
.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, tören mangasını selamladıktan sonra otobüs ile programlarını gerçekleştirmek üzere hareket ettiği güzergâh üzerinde kendisine sevgi gösterisinde bulunanları selamladı ve çocuklara oyuncak hediye etti.
.
.
Kuzeykent alanında vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip  ERDOĞAN; ‘’ Kastamonu sahabe şehri, şüheda şehri, gaziler şehri, âlimler şehri Kastamonu bin yıllık Türk ve Müslüman şehri Kastamonu, Selçuklunun, Candaroğulları Beyliğinin, Osmanlının Cumhuriyetin güzide şehri Kastamonu Şeyh Şaban-ı Velinin şehri Kastamonu. Çanakkale savaşının İstiklal harbinin Kahraman şehri Kastamonu. Şerife Bacı gibi 15 Temmuzdaki Ayşe Aytaç gibi yürekli kadınlarıyla da destanlar yazan Kastamonu.  Tarımın, ormancılığın, hayvancılığın, sanayinin denizin şehri Kastamonu. Türk Kültür Dünyası Başkenti Kastamonu seni yürekten selamlıyorum Kastamonu. Buradan Abana’yı, Ağlı’yı, Araç’ı, Azdavay’ı, Bozkurt’u, Cide’yi Çatalzeytin’i, Daday’ı, Devrekâni’yi, Doğanyurt’u yürekten selamlıyorum. Buradan Hanönü’ nü, İhsangazi’yi, İnebolu’yu, Küre’yi, Pınarbaşı’nı, Seydiler’i, Şenpazar’ı, Taşköprü’yü, Tosya’yı yürekten selamlıyorum.  Kastamonu’nun tüm şehitlerine, tüm şehitlerimize Allahtan rahmet gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum. Bu vesile ile tüm İstanbul’da yaşanan helikopter kazasında şehit olan askerlerimize rabbimden rahmet diliyorum. Şeyh Şaban-ı Veli Hazretleri ne güzel söylemiş. “ Seher Vaktinin yeliyiz, Mecnuna leyla eliyiz, Vahdet bağının gülüyüz, varlığımız yoktur bizim, meydanımız haktır bizim. Didarımız haktır bizim vahdet bağının gülüyüz. Bugün Kastamonu’da kendimizi vahdet bağının gülleri arasında bulmuş olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Kastamonu tarihinin her döneminde hakkın, hakikatin, iyiliğin, hayırlının yanında yer almıştır.’’ Şeklinde konuştu.
.
.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Hasan Doğan Spor Tesislerini ziyaret ederek sporcular ve öğrencileri selamladı.
.
.
.
.
.
.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz