Daday Kaymakamı Ve Ağlı Heyeti Rektör Aydın’ı Ziyaret Etti

05 Ağustos 2015 Çarşamba, 10:32
Daday Kaymakamı Ve Ağlı Heyeti Üniversitemizi Ziyaret Etti (1)

Daday Kaymakamı Aziz Kayabaşı ve Ağlı Yüksekokul Yaptırma Dernekler Başkanı Mehmet Mahmur ile Ağlı Federasyonu Genel Sekreteri Murat Saraç rektörümüzü ziyaret ettiler.

Ağlı için Meslek Yüksekokulu talebinde bulunan Mehmet Mahmur okulun Ağlı için faydalı olacağını dile getirdi. Rektörümüz Aydın da öncelikle ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ileterek, Ağlının üniversite içinde önemli olduğunu ve bu anlamda çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi. Ayrıca Ağlı kültürü ve tabiatını anlatan bir kitap hazırlayan ağlı heyeti kitabın önsözünü yazması için Rektör Aydın’a rica ettiler. Rektörümüz de önsözü memnuniyetle yazacaklarını dile getirdiler.

Rektör Aydın’a ziyarette bulunan Daday Kaymakamı Aziz Kayabaşı ziyaretinin gündeminde ise; Eğriceova Yaylası tesisleri projesi vardı. Eğriceova Yaylası hakkında bilgi veren Kaymakam Kayabaşı bölgenin önemine değindi. Rektörümüz Aydın Eğriceova Yaylası için üniversite olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyleyerek “Fen –Edebiyat Fakültesi, Mimarlık Mühendislik Fakültesi ve Orman Fakültesi alanında uzman hocalarımız etüt çalışmaları yapacaklar. Botanik ve biyolojik çeşitlilik anlamında çalışmalar yapacağız. Hep beraber Eğriceova Yaylasını turizme kazandıracağız” diye konuştu.

Ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Aydın Daday Kaymakamına ve Ağlı heyetine teşekkür etti.

 

Daday Kaymakamı Ve Ağlı Heyeti Üniversitemizi Ziyaret Etti (1) Daday Kaymakamı Ve Ağlı Heyeti Üniversitemizi Ziyaret Etti (2)

 

Haber metni ve fotoğraflar,  sitemizde yayınlanması için K U BASIN (basin@kastamonu.edu.tr) mail adresinden, haber37gentr@hotmail.com mail adresine 04 Ağustos 2015 Salı 15:59:34’de gönderilmiştir.

 

--- Sponsorlu Bağlantılar ---
-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>