Daday’da Zafer At Yarışları Yapıldı

31 Ağustos 2018 Cuma, 09:04
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 93 yıl önce Daday’ı ziyaretleri ve 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. Yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Daday Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen ” Zafer At Yarışları” gerçekleştirildi.

 

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile Daday ilçesi at yarışı alanında Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen atlar ve jokeyleri, çeşitli kategorilerde dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.

 

Düzenlenen programa ayrıca; Milletvekili Hasan Baltacı, Azdavay Kaymakamı ve Daday Kaymakam Vekili Abdullah Huzeyfe Çakmak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Suat Özdemir, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin, Devrekâni Belediye Başkanı Mümtaz Ali Ustaoğlu, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, Sinop Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu İl Temsilcisi Bünyamin Berberoğlu, Geleneksel Spor Dalları Federasyon As Başkanı Günal Genç, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program, protokol konuşmaları ile devam etti.

Vali Karadeniz yapmış olduğu konuşmasında; ’’Bugün Kastamonu için çok özel bir gün. Hem 30 Ağustos Zafer Bayramı törenini icra ettik. Hem de daha sonra büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kastamonu’yu ziyaretleri dolayısıyla Müze’de ki programa katıldım ve bugün yine 3. olarak Daday’da yarışlar icra edilecek. Ben geçen yıl ki bereketinde ve bu yıl ki bu güneşinde de Daday’ın güzel yönünü gösterdiğini düşünüyorum. Bugünkü yarışa katılan atlarımıza ve sahiplerine, jokeylerimize başarılar diliyorum. Yarışların ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Atçılıkla, at çiftlikleri ile tanınan ve Atatürk’ün ‘’Güzel Daday’a bir kez daha bakayım’’ dediği bugün de işte Daday’dayız ve Daday’da geçen yıl ki törene katıldığımda bayağı bereketli bir gündü. Artık bu güzelliklerin turizm anlamında da değerlendirme noktasında önemli bir mesafeyi kat ettiğini görmekten dolayı büyük bir memnuniyet duyuyorum.’’ İfadelerini kullandı.

 

At yarışlarında; Üçlü Tay, Dörtlü Tay, Küçük Orta, Büyük Orta, Başaltı Koşusu, Baş Koşusu – Dört Nala kategorisinde ise Yerli Koşusu, Arap Atları, İngiliz Sürat Atları branşlarında çok sayıda at, birinci gelebilmek için mücadele etti.

 

Düzenlenen yarışlarda, Üçlü Tay koşusunda Metehan Kölemenoğlu, Dörtlü Tay koşusunda Kerim Ay, Küçük Orta koşusunda Hamza Yıldız, Büyük Orta koşusunda Hüseyin Öztürk, Baş Altı koşusunda Yılmaz Karabakal, Baş Koşususunda Hasan Polat, birincilik elde etti.

Yarışmalarda dereceye giren sporculara ödülleri Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve protokol üyeleri tarafından verildi.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz