Son Dakika
21 Şubat 2019 Perşembe

Devrekani Çayı Yeniden Kastamonu’ya Kazandırılsın

29 Aralık 2015 Salı, 10:58
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Bir zamanlar bölge halkının en gözde mekanlarından olan, balık tutulabilen, yüzülen, bulaşık ve buğday yıkanan Devrekani Çayı’nda şimdi kurbağa bile yaşamıyor.

.
Büyük bir çevre sorunuyla karşı karşıya olan Devrekani Çayı ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin: “Dereyi kirletmek için herkes adeta yarış ediyor. Fabrika atıkları da dereye karışıyor. Biz, bizimle ilgili bölüm için kanalizasyonu 2016’da bitirmek için uğraş veriyoruz, ancak 2017 yılına kadar tamamlamak için zaten Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na noterden tasdikli taahhütname verdik. Bitireceğiz ve bir daha bu derenin kirletilmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

.
Devrekani Çayı’nın kaderine terk edildiğini ifade eden vatandaşlar, çayın eski temizliğine ve güzelliğine kavuşması için gerekli çalışmaların yapılmasını istiyor. Vatandaşlar: “Su değil zehir akıyor. Çayın kurtarılıp yeniden Kastamonu’ya kazandırılmasını istiyoruz” dediler.  (KGC)

Devrekani Çayı Yeniden Kastamonu'ya Kazandırılsın

 

.

Haber ve Fotoğraf, Gazeteciler Cemiyeti (kastamonugazetecilercemiyeti@gmail.com)   mail adresinden, sitemizde yayınlanması amacıyla sitemizin  kastamonumedyagrup@hotmail.com   mail adresine, 28 Aralık 2015 Pazartesi günü saat  10:32:42 ’de gönderilmiştir.

 

.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz