Doğanyurt’da Halk Toplantısı Düzenlendi

13 Ekim 2017 Cuma, 14:03
-- Sponsorlu Bağlantılar --

İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, vatandaşlarımızın talep, istek ve şikayetlerini almak üzere Vali Vekilimiz Sayın Vedat Yılmaz Başkanlığında Doğanyurt İlçesinde Halk Toplantısı gerçekleştirildi.

 

Vatandaşlar toplantıda; sorun, talep ve şikayetlerini direkt olarak Vali Vekili Sayın Yılmaz’a ve diğer ilgili İl müdürlerine iletme fırsatı buldu.

 

 

İlçede düzenlenen halk toplantısına, Vali Vekili Vedat Yılmaz, Doğanyurt Kaymakamı Ahmet Altun, Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya, kurum müdürleri ile İlçe ve köy mahalle sakinleri katıldı.

 

 

Vali Vekili Vedat Yılmaz konuşmasında; “İçişleri Bakanlığımızın “Vatandaşla Buluşma” konulu yazıları gereğince yapılan Halk Toplantısında bugün sizlerle beraberiz. Sayın Valimiz Yaşar Karadeniz , 81 İl Valililerinin bulunduğu toplantıya katılacağından burada bulunamadılar. Sizlere selamlarını iletmek isterim. Bizler buraya siz değerli vatandaşlarımızın sorunlarını dinlemeye geldik. Kurum müdürlerimiz sorunlarınızı not alacaklar, anında cevap verilmesi gerekiyorsa verecekler, sonraki durumlar içinde koordine edilerek yazılı ortamda cevaplar mutlaka ilgililere verilecektir. Sorunlarınızı bu gibi toplantılara biriktirmeyin, kaymakamlıklarımız ve diğer kurumlarımız sizlere cevap vereceklerdir. Değişik iletişim yollarıyla yazılı, sözlü her türlü mercie, birime sıkıntılar, problemler bildirilebiliyor. Son yıllarda en çok aranan ve karşınızda mutlaka bir muhatap bulacağınız 150 BİMER Başbakanlık ve iletişim hattına ister telefonla, ister internet ortamında sorunlarınızı bildirebiliyorsunuz. Doğanyurt ilçemiz harika bir vatan köşesi. İnşallah sorunlarınızı çözeriz, buradaki vatandaşlarımıza hizmeti daha kaliteli, daha hızlı iletiriz. Toplantının hayırlı olmasını, verimli geçmesini temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

 

 

Toplantıda, bozulan köy yollarının yapılması, su sorunun giderilmesi, köy yerlerine imar talebi, köy yollarına asfalt talebi, ormandan toplanan kestanenin kilogramından alınan ücretin kaldırılması talebi, yolun içerisinde kalan elektrik direklerinin kaldırılması konularındaki talepler ilgili İl Müdürleri tarafından cevaplandırıldı ve Vali Vekili Vedat Yılmaz tarafından belirtilen bazı konuların yerince incelenmesi ve gereğinin yapılması hususunda yetkililere talimat verildi.

 

 

Vali Vekili Vedat Yılmaz değerlendirme konuşmasında; “Gerekli sıkıntılar iletildi. Yetkililerimiz tarafından talepler not edilerek, bir takım sıkıntılara anında cevap verildi. Aslında temelinde gerçekten yaratıcımızın söylediği bir husus komşuluk hukuku, komşuluk deniliyor. Elimizdeki imkânları, nimetleri başkalarıyla paylaşarak, iyi insanlık, iyi kişilik örneği itibari ile insanlara yardımcı olmamız lazım. Kendimizi başkasının yerine koyarak empati yaparak, o şekilde düşünebilirsek eminim ki birçok sıkıntımız birçok problemimiz çözülür. Tüm kamu görevlileri burada, maksadımız, amacımız sizlere hizmet, sizlere imkanlar götürmek, sunmak. Ama sizlerden şunu istiyoruz. Devletin bazı düzenlemeleri var herkesin bunlara uygulaması gerekiyor. Dolayısıyla arkadaşlar bazı şeylerin nasıl yapılacağını söyleyecekler. Yapılamayanların ise yasal olarak neden yapılamadığını sizlere izah edeceğiz.” değerlendirmelerinde bulundu.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz