Son Dakika
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Doğanyurt’ta Çiftçi Eğitim Toplantısı Düzenlendi

20 Şubat 2019 Çarşamba, 06:31
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

İlimiz Doğanyurt ilçesi Ortaburun köyünde çiftçi eğitimi düzenlendi. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitime; İlçe Müdürü Cihad Onur ŞENER, Ziraat Mühendisi İlhami BALABAN, Ziraat Mühendisi Yahya Enes ÜNSAL ve Özkan ÇULKUN ile Ortaburun Köyü Muhtarı Mehmet GÜR ve köy halkından çok sayıda kişi katıldı.

 

 

Eğitimde İlçe Müdürü Cihad Onur ŞENER; köylerde azalan nüfusu yerinde tutmak ve hatta artırmak için mevcut tarımsal yapının yanında farklı tarımsal faaliyetlerin yapılması gerektiği, bu bağlamda tarımda kırsal kalkınma konusunda hangi destek ve hibelerden yararlanabilecekleri noktasında bilgiler verdi.

 

 

İlçenin mevcut tarımsal faaliyetleri arasında birinci sırada olan fındık üretimi konusunda söz alan İlhami BALABAN; fındık tarımı ile ilgili teknik bilgiler vererek, yeni meyve bahçesi tesis ederken yapılması gerekenleri anlattı.

 

 

Ziraat Mühendisleri Özkan ÇULKUN ve Yahya Enes ÜNSAL; alternatif tarım ürünleri hakkında bilgiler verdikten sonra mevcut tarımsal faaliyetlerin çeşitlendirilmesi hususunda neler yapılabileceğini anlattı. Üreticiler kendileri ile gerçekleştirilen eğitimlerden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

 

Görsel ve yazılı materyallerle pekiştirilen eğitime üreticilerin tüm soruları cevaplandırıldıktan sonra son verildi.

 

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.tarimorman.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz