Son Dakika
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Kastamonu’da İncelemelerde Bulundu

27 Şubat 2019 Çarşamba, 09:55
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Kastamonu Merkez ve ilçelerinde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere İlimize gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı makamında ziyaret etti.

 

Kastamonu bizim için önemli bir şehir diyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez konuşmasının devamında; “ Yaklaşık bin yıllık tarihi ve kültürel, hem Osmanlı dönemi, hem de Selçuklu döneminde önemli bir vazifeler üstlenmiş bir şehrimiz. Bu şehirler gelişirken tarihimizi korumamız gerekiyor. Bazen de tarihi korumak müzeleştirmek anlamında algılanıyor. Elbette müzeler olmalı ama bence tarihi korumak içinde yaşayarak korumalı. Buradaki mekanları, konakları, mümkünse içeridekilerle birlikte yaşatmak hedefimiz olması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle Anadolu’da yaşam kalitesini artırmanın bir çok faydası var. Bunlardan bir tanesi göçük önlememiz. Yapmış olduğumuz projelerle şehri tutacağız ve geliştireceğiz, bunun içinde altyapıyı da tamamlamamız gerekiyor. Birçok şehrimize doğal gaz getirildi. Bunlardan biri de Kastamonu’dur. Kastamonu yaklaşık 12 yıldır Doğalgaz kullanıyor. Merkez ilçelerimiz, Tosya, Devrekâni, Seydiler ve Taşköprü’de doğalgazı kullanıyoruz. Bugün ilçelerimizde incelemelerimiz devam edecek, uygun teknik ve ekonomik koşullar oluşturulduğunda mevcut ilçelere nasıl doğalgaz getirdiysek o ilçelere de doğalgaz getirme amacındayız. Geçtiğimiz yıl sadece Kastamonu’ya yaklaşık 120 milyon liralık Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı alanında yatırım yapmışız. Geçtiğimiz yıllara bakarsak kıyaslanamayacak seviyelerde bu rakamlar. Yeter mi? elbette yetmez. İmkanları, kaynakları sonuna kadar zorlayarak enerji alt yapısını iyileştirmeye gayret edeceğiz.’’ Şeklinde konuştu.

 

Daha sonra Şeyh Şaban-ı Veli Hz. Türbesini ziyaret eden Bakan Dönmez programın devamında Daday ilçesi, Araç İlçesi ve İhsangazi ilçesini ziyaretlerde bulundu.

 

 

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz