Eski Milletvekili Avukat Mehdi Keskin Öğretmenlere Seslendi.

29 Ocak 2020 Çarşamba, 14:14
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Eğitim Bir-Sen Kastamonu Şubesi tarafında,” Pazartesi buluşmaları”  projesi kapsamında dün akşam şehrimiz duayen avukatlarından önceki dönemlerde milletvekilliği görevinde de bulunmuş olan şehrimiz en önemli hatiplerinden 82 yaşındaki Av. Mehdi Keskin, “Yaşadıklarım, gördüklerim ve babam”  konulu bir sohbet yaptı.

.

Eğitim Bir-Sen Kastamonu Şube Başkanı Orhan Sancaktaroğlu, gecenin misafiri konuşmacısı Av. Mehdi Keskin’i evinden alarak sendika binasına kadar getirdi ve öğretmen arkadaşlarına tanıttı. Yine gecede Topraksu eski müdürlerinden mühendis beyefendi kibar insan Mete Tufan ve İlahiyatçı Sabri Bayındırlı da yer aldı.

.

Başkan Sancaktaroğlu duayen misafirlerinin rahat etmeleri için elinden gelen çabayı sarf etti. Katıldıkları ve engin bilgilerini paylaştıkları için misafirlerine teşekkür etti.

.

Deneyimli, Siyasetçi hatip Avukat Mehdi Keskin sözlerine Şapka İnkılabının neden Kastamonu’da yapıldığını anlatarak başladı.

.

Konuşmasını öğretmenlik mesleğinin kutsallığının önem ve ehemmiyetinin altını çizerek devam etti. Daha sonra babası ilimizde (Koca Müftü) olarak tanınan Ahmet Keskini anlattı.

.

Keskin, Koca Müftü Ahmet Keskin’in yıllar sonra  bile  anlatılan muhteşem çalışmalarıyla, Kastamonu’da önemli bir görevler yaptığını hatırlattı.

.

Öğretmenler, sayısız anı ve hatıralarından iki tanesini anlatan Av. Mehdi Keskini dikkatle dinlediler.

 

İlahiyatçı Sabrı Bayındırlı eski  Koca Müftü döneminde ilimizde genç bir imam hatip olarak vazife yapıyordu o günlerdeki anılarından bir tanesini anlattı.

.

Keskin’in sözleri tamamlanınca gecenin akışının güzelliğini gören deneyimli eski Topraksu Müdürü Mete Tufan,” Bu kıymetli heyete bir akşamda izniniz olursa ben hitap etmek isterim.” dedi.

.

.

.

.

.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz