Son Dakika
25 Ocak 2020 Cumartesi

Hanönü ve Taşköprü’de Gıda Denetimleri Yapıldı.

01 Eylül 2015 Salı, 14:01
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Gıda güvenirliğini sağlamak, halkın sağlığını korumak ve gıda ortamında hijyenik ortamları oluşturmak üzere gıda denetimleri mesai mefhumu gözetilmeden devam ediyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İl Osman YAMAN, Gıda ve Yem Şube Müdürü Ahmet DENİZ ve Gıda Kontrol Görevlileri tarafından riske dayalı denetim esasları çerçevesinde; akşam saatlerinde başlayan denetimler gece geç vakitlere kadar devam etti

Bu kapsamda, D-30 Kastamonu-Sinop Karayolu üzerinde Hanönü ve Taşköprü İlçelerinde faaliyet gösteren dinlenme tesisleri ve diğer gıda işletmelerinde denetimler yapıldı. Yapılan denetimlerde işletmelerin kayıt belgeleri kontrol edilmiş, İşletme Kayıt Belgesi almayan iki işletme hakkında yasal işlem uygulanmıştır. Ayrıca işletmeler 5996 Sayılı Kanun kapsamında asgari teknik ve sağlık şartları yönünden denetlenmiş, dört işletmeye eksikliklerin tamamlanması için süre verilmiştir.

Ekibin başında denetime katılan İl Müdürü YAMAN yaptığı açıklamada; “5996 Sayılı Kanun ve riske dayalı denetim esasları çerçevesinde gece denetimlerinin devam edeceğini, bu kapsamda tüketicilerin güvenilir gıda ile buluşmasında üstümüze düşen sorumluluğun gereklerini yerine getireceğimizden kimsenin kuşkusunun olmaması gerektiğini” ifade etti.

Bu tür denetimler bundan sonra da devam edecek.

 

 

Kastamonu-Sinop Yolunda Gıda Denetimleri

 

Haber ve Fotoğraf Kaynak : www.kastamonu.tarim.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz