İhsangazililer Ankara’da Bir Araya Geldiler

13 Şubat 2015 Cuma, 08:39
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Ankara İhsangazililer Derneği, Başkentte Kastamonu Günleri Münasebetiyle Ankara’da Yaşayan ve Ankara İhsangazililer Derneğine üye olan İhsangazililere yönelik yemekli toplantı düzenledi.

ÇASGEM (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde) düzenlenen etkinliğe ÇSGB Eski Bakan Yardımcısı ve 25inci Dönem Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Halil ETYEMEZ, Kastamonu eski Milletvekili ve 25inci Dönem Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Musa SIVACIOĞLU, ÇASGEM Başkanı İsmail AKBIYIK, Kastamonu Sosyal Güvenlik İl Müdürü Oktay ÖZTANÇ, İhsangazi Kaymakamı Aziz KAYABAŞI, İhsangazi Belediye Başkanı Zühtü DANACI, Ankara İhsangazililer Dernek Başkanı Serkan ÇÖMEN, Pursaklar Ak Parti İlçe Başkanı ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Ankara İhsangazililer Derneği Başkanı Serkan ÇÖMEN: ”Ankara İhsangazililer Derneğini, Ankarada yaşayan İhsangazili hemşerilerimizi bir araya getirmek, çocuklarımızın ve gençlerimizin memleketlerinden ve akrabalarında kopmamalarını sağlamak amacıyla 2012 yılında kurduk. Şu an 130 üyemiz var, ancak Ankara’da yaklaşık 250 İhsangazili aile olduğunu düşünüyoruz. Bizim için önemli olan memleketimize ve hemşerilerimize faydalı olabilmektir. Klasik dernek faaliyetlerinin yanı sıra her yıl Haziran ayı başında ve her yıl farklı bir köyümüzde divan mevlidi düzenlemekteyiz. Katılımlarından dolayı tüm konuklarımıza teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.”dedi

Dernek Başkanının ardından konuşan İhsangazi Belediye Başkanı Zühtü Danacı: ‘İhsangazili hemşehrilerimle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Memleketimizden yüzlerce kilometre ötede İhsangazinin kültürünü örf ve adetlerini yaşatıyor olduğunuz görmekten mutluluk duyuyorum. Bu vesile ile Dernek Başkanımız Serkan Beye teşekkür ediyorum.’dedi.

Belediye Başkanı Zühtü Danacının Ardından Konuşan İhsangazi Kaymakamı Aziz KAYABAŞI: İhsangazinin değişmeden önceki ismi Mergüzedir. Ben hitap ederken değerli Mergüzelilier diye hitap ediyorum. İhsangazili hemşehrilerimizin bir araya gelerek dernekleşmesi ve bizleri misafir etmesi bizim açımızdan gurur verici bir olay. Bu organizasyondan dolayı dernek başkanımıza ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum.’’ dedi.

İhsangazi Kaymakamının ardından konuşan Kastamonu eski Milletvekili ve 25inci dönem Ak Parti milletvekili adayı Musa SIVACIOĞLU konuşmasında: ‘Öncelikle toplantımıza teşrif eden Çalışma Bakan Yardımcımıza teşekkür ediyorum. Böyle bir kalabalık toplandığı için hepinize teşekkür ediyorum. İnsanları bir araya getirmek zor iştir. Ankarada bu kadar ihsangazili aile olduğunu bilmiyordum. İhsangazimiz yeni yeni gelişiyor. Sizyez bulgurumuz bir marka haline geliyor. Köylerimize dönelim arazilerimizi değerlendirelim. Malatyanın kayısısı ne ise İhsangazinin siyez bulguru da o dur. Ben Bu Etkinlikten dolayı Ankara İhsangazililer Derneğine teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.’ dedi

Toplantıda konuşan Bakan Yardımcısı ETYEMEZ: ” Gölgesinde barındığımız, aidiyetini yaşadığımız, doğup büyüdüğümüz ve dünyayı ilk defa onunla tanıyıp tattığımız yerdir memleketimiz. Dünyayı annemizin kucağında babamızın ocağında tanıyoruz. Memleketimiz bizim için çok çok önemlidir ve Memleketimizin her köşesinde ayrı  ayrı güzellikler vardır. Türkiye’nin güçlenmesi Dünyanın her yerindeki Müslümanları memnun ediyor. Bu yüzden birlik ve beraberlik içerisinde olmak zorundayız. Kastamonu günlerinde standları gezerken Kastamonu’nun kültürel değerlerini yansıtan önemli faaliyetler gördüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi. Konuşmalarının ardından ÇSGB Eski Bakan Yardımcısı ve 25inci Dönem Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Halil ETYEMEZ’e Maket Değirmen ve Siyez Bulguru takdim edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz