Son Dakika
21 Şubat 2019 Perşembe

İlçemize Katkı Sağlayacaksa Ben O Oteli 1 TL’ye Satarım

29 Aralık 2015 Salı, 14:04
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Seydiler’de 1994 yılında dönemin belediyesi tarafından yapımına başlanan ve 1999 yılında yapımı tamamlanan otel binası, kötü kaderini yenebilmiş değil!

.
İlçe için giderek kronikleşen ve ağırlaşan bir gündem maddesi haline dönüşen Otel binası, ilçe halkının gözünün önünde eriyen bir kanser hastası gibi durmaya devam ediyor.

.
Bundan birkaç yıl önce “İlçemize bir ekonomik katkı sağlayacaksa ben o oteli 1 TL’ye satarım” diyen Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin, zaman zaman bazı kişilerin otel ile ilgilendiğini, ancak alıcı çıkmadığını söyledi. Şahin: “İyi niyetli yapılmış, bunu eleştirmiyorum. Ancak çukurda ve iki yol arasında olması yanlış. Orman içi mesire alanımız var, o bölgeye yapılabilirdi. Yıksanız yıkılmıyor da” dedi.

.
İlçede 1994 yılında ANAP’lı Belediye Başkanı döneminde yapımına başlanan otel inşaatı, 1999 yılında tamamlandı. 3 milyon liraya mal olan otel, 2000 yılında özel bir turizm şirketi tarafından ancak 6 ay işletilebildi. Otelde 49 normal oda, 2 süit olmak üzere 102 yatak bulunuyor. Yarı olimpik yüzme havuzuna da sahip olan otelde sauna, Türk hamamı, toplantı salonu, restoran gibi kullanım alanları da yer alıyor.

.
Ancak Akdeniz bölgesi iklimine göre yapıldığı için ısınma sorunu ortaya çıkan otel, yıllardır belediyenin sırtında bir kambur olarak duruyor.

.
Başkan Şahin: “Seydiler’e ekonomik katkı sağlayacaksa biz bu oteli 1 TL’ye kiralarız veya satarız. Helan bu sözümüzün arkasındayız” dedi.  (KGC)

.

Gözler Önünde Eriyen Bir Kanser Hastası Gibi!

.

Haber ve Fotoğraf, Gazeteciler Cemiyeti (kastamonugazetecilercemiyeti@gmail.com)   mail adresinden, sitemizde yayınlanması amacıyla sitemizin  kastamonumedyagrup@hotmail.com   mail adresine, 28 Aralık 2015 Pazartesi günü saat  10:32:42 ’de gönderilmiştir.

.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz