Son Dakika
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Ilgaz Dağı Milli Parkı Kış Sezonu Hazırlık Toplantısı Yapıldı

22 Kasım 2018 Perşembe, 12:25
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Orman ve Su İşleri Bakanlığı X. Bölge Müdürlüğü Ilgaz Dağı Milli Park Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Ilgaz Dağı Milli Parkında Kış sezonu süresince kış sporları etkinliklerinin sorunsuz gerçekleştirilebilmesi için mevcut tesis sorunları ve ilgili kurum yetkililerinin katılımı ile yapılan “ Kış Sezonuna Hazırlık” toplantısı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında gerçekleştirildi.

 

 

21.11.2018 Çarşamba günü Ilgaz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tesisi’nde yapılan toplantıya, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçaslan, İl Jandarma Komutanı jandarma Albay Metin Özbek, ilgili kurum ve kuruluşların müdürleri ile tesis sorumluları katıldı.

 

 

Toplantıda; Ilgaz Dağı Milli Park Müdürlüğünce Verilen Hizmetler, Yıllık Gelirler, Mevcut Tesisler, 2012-2018 Yılları Arası Yapılan Yatırımlar, Ulaşım ve Enerji, Araç Parkı, Katı ve Sıvı Atık, Su Yönetimi, İlk Yardım ve Sağlık, Rekreasyonel Etkinlikler, Kayak Sporu Etkinlikleri, Güvenlik, ile ilgili konular da ele alındı.

 

 

Can güvenliği yönünden meteorolojik şartlar göz önünde bulundurularak gerekli tedbirlerin alınması, ziyaretçiler tarafından uyulması gereken kurallar ile ilgili broşürlerin dağıtımı konusunda yetkililere talimatlar veren Vali Karadeniz, kayak için gelecek olanlara gerekli eğitim faaliyetlerinin organize edilmesi konusunun önemini vurguladı.

 

 

Yetkililerden alınan bilgiye göre Ilgaz Dağı Milli park içi ve yakın çevresinde kış sporlarına (kayak) hizmet veren mülkiyeti kamuya ve özel sektöre ait yaklaşık 1.400 yatak kapasiteli 8 adet tesis bulunmaktadır. Milli park alanına gelen ziyaretçi sayısı yaklaşık 200.000 kişi/yıl olup, özellikle kış sezonunda (Ocak-Nisan) yoğun bir ziyaretçi akımı olmaktadır.

 

 

 

 

 

.

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz