KASİAD Heyetinden Vali Yaşar Karadeniz’e Makam Ziyareti

02 Kasım 2018 Cuma, 20:45
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) yönetim kurulu üyeleri Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret ettiler.

.

.

Ziyarete KASİAD Genel Başkanı Ayhan Arslan, Genel Sekreter Cemal Şenel, KASİAD Kastamonu Şubesi Başkanı Ahmet Katar ile yönetim kurulu üyeleri ve İş Adamları katıldı.

.

.

Böyle bir organizasyon gerçekleştirdiği için KASİAD’ın Kastamonu şubesine ve genel merkezine teşekkür ediyorum diyen Vali Karadeniz; Doğrusu Kastamonu’nun buna ihtiyacı vardı. Çünkü Kastamonu’nun kapasitesinin, gücünün % 50’den fazlası İstanbul’da ve bu anlamda Kastamonu olarak daha güçlü bir şekilde var olacaksa ancak bu İstanbul’la beraber mümkün olabilir. Bu anlamda sizlerin memleketinizle ilgili yapacağınız çalışmalar ve gayretler oldukça önemli ve şunu bilmenizi istiyorum ki; Devlet kendi bütçesinden Kastamonu’ya yapması gerekeni yeterince yapıyor. Hatta emsalleriyle kıyasladığımızda daha fazlasını yapıyor. Bunu söylememin sebebi şu; burada coğrafi şartlardan dolayı hizmet oldukça pahalı. Ama buna rağmen bu hizmetler belli bir program dahilinde yürüyor. Örneğin pahalıyla kast ettiğimiz şey şu; burada bin lirayla 5 ya da 10 km yol yapıyorsunuz. Başka ilde aynı parayla ili boydan boya geçebiliyorsunuz. Dolayısıyla ister istemez mali anlamda bir problem var ama buna rağmen yapılması gereken şeylerin Ankara’dan farkındalar ve o konuda üzerlerine düşeni fazlasıyla yapıyorlar. 2 yıldır KÖYDES dediğimiz köylere yapılan yatırımlarla ilgili Türkiye’de en fazla ödeneği Kastamonu alıyor. Sebebi Kastamonu’da köylerde içme suları olsun, yollar açısından olsun gerçekten sıkıntı büyük. Sıkıntının büyük olmasının nedeni ise dağlık bir yerleşim var.’’ İfadelerini kullandı.

.

KASTAMONU VALİLİĞİ/ BASIN

 

.

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz