Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

25 Mart 2019 Pazartesi, 08:57
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Saime İnal Savi Sosyal Bilimler Anadolu Lisesi ve Şeker Fabrikası’nı ziyaret eden Başkan Babaş, Down Sendromu Farkındalık gününde ise sevgi seliyle karşılandı. Yaptığı ziyaretler ve katıldığı programlarda samimiyetiyle dikkat çeken Başkan Babaş, görev süresi ve seçim süreci boyunca daima yapacağı işleri ve projeleri anlattığını vurguladı.

 

“Herkes yapacağı işi konuşur” diyen Başkan Babaş, “Bizler proje ürettik. Kastamonumuza değer katmak için projelerimizi anlatıyoruz. Kimseyle, dedi koduyla, boş lafla, kirli siyasetle bizim işimiz yok. Derdimiz Kastamonu’ya değer katmaktır. Bunun için boş laf değil proje üretiyor ve uyguluyoruz. Kastamonu’nun kazanması için dün olduğu gibi bugün de yarın da elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Kapalı Pazar yerleri projeleri, Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi, yeni kavşak projeleri, Millet Bahçesi, Mahalle Evleri, Atık Su Arıtma Tesisi, İçme Suyu Arıtma Tesisi, otopark projeleri, Kentsel Tasarım ve Yenileme Projeleri gibi dev eserlerin uygulama projeleri üzerinden sunumlar yapan Başkan Babaş konuşmasında şunları söyledi:

 

“TRAFİKTE CİDDİ BİR DÜZENLEMEYE GİDECEĞİZ

Gerek yeni kavşaklarımız, gerek otopark projelerimiz, gerekse bisiklet yollarımızla trafikte ciddi bir rahatlama sağlayacağız.

Şehir içerisindeki trafik yoğunluğunu azaltmak, trafik akışını hızlandırarak vatandaşlarımızın konforlu bir yolculuk geçirmeleri, zaman ve yakıt kaybı yaşamamaları için projelerimizi hazırladık.

Daday Kavşağı projemizle ciddi bir yoğunluğa sahip olan bölgede sinyalizasyon kalkacak. Yapılacak köprülü kavşaklar ile trafik hızlanacak.

Ataçkent Önü Kavşak projemiz ve Ataçkent – Daday Kavşağı bağlantı yolu projemiz bizler için büyük önem arz etmekte. Bu projemiz ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi sakinlerinin Devlet Hastanesi’ne ulaşımları kolaylaşacaktır. Yine ilimizin iki ana arteri olan doğu ve batı arterleri bu projeyle birbirine bağlanacaktır.

Bu projeler ilimizin ihtiyacı olan projelerdir. Merkezi hükümet ile birlikte projelerimizi hızla tamamlayacağız.

 

YENİ SANAYİ SİTESİ 2019 YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

5 bin kişilik istihdam kapasiteli Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi yapımı 2019 yılı yatırım programına alındı.   Bu projede yüzde yüz kredi desteğinden faydalanacağız. Projemizi çok yakından takip ediyoruz. 608 üyesi bulunan 546 bin metrekarelik alana kurulacak olan Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitemizin yapımı en kısa sürede başlayacaktır. İlimize kazandırılacak bu eserin güvencesi bizleriz, bizimde güvencemiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Cumhurbaşkanımız, Kastamonu mitinginde Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitemizin yapılacağını müjdelemiştir.

 

BACASIZ SANAYİNİN DUMANI TÜTECEK

2 bin 383 konutun cephe iyileştirmesini Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte yapacağız. Programa alınan bir projemiz olup hızla tamamlanacaktır. Bu projeyle Kastamonu’nun bacasız sanayisinin dumanı tütmeye başlayacak. Bu proje sayesinde yaklaşık 2 bin kişiye iş imkanı sağlanacak. Tarihi Kastamonu’yu tamamen gün yüzüne çıkartacak ve dünya turizminin yüzde 60’ını kapsayan kültür turizminden daha büyük pay alacağız. Turizm alt yapısına ciddi katkı sağlayacak projemizle ilgili çalışmalar hızla sürmekte. Koruma alanında bulunan Hisarardı, İsfendiyar, Kırkçeşme, Atabeygazi, Akmescit, Honsalar, İsmailbey, Yavuz Selim, Hepkebirler, Cebrail ve Aktekke Mahallelerimizde yapacağımız çalışmalar ile Tarihimiz canlanacak, Kastamonu şahlanacaktır. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

ATIK SU ARITMA TESİSİ PROJEMİZİ TAMAMLADIK

Atık Su Arıtma Tesisi’nin müşavirlik ihalesinin tamamlandığını açıklamıştık. 5 Mart itibariyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı Koordinasyonu dosyalarını teslim eden firmaların inceleme sürecinde sona gelindi. Burada teklifler tek tek kontrol ediliyor. Belediyemizden beş kişilik işinin ehli bir kadro orada bu çalışmaların yakinen takip ediyor.

Tahmin ediyorum bu ay sonu Nisan başı itibariyle işi alacak firma açıklanacak. Mayıs ayı içerisinde ise Atık Su Arıtma Tesisi yapımına başlanacaktır.  Bu projemizde 2019 yılı yatırım programına alınmıştır.

 

MİLLET BAHÇESİ KASTAMONU’YA DEĞER KATACAK

Kuzeykent’te 240 dönüm alan üzerine kurulacak Millet Bahçesi projemiz Kastamonu’ya büyük değer katacaktır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından projemiz TOKİ’ye gönderilmiştir. Nisan ayı içerisinde Millet Bahçesi projemiz ihaleye çıkacaktır.  Kastamonumuza, tüm hemşehrilerimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Bugüne kadar yaptığımız projelerle Kastamonumuz kazandı. Yeni dönemde de yapacağımız projelerle yine Kastamonu kazanacaktır. Bizim tek bir derdimiz vardır mesleğimiz olan belediyeciliği en iyi şekilde yapmak ve sevdamız olan memleketimize en iyi hizmeti sunmaktır.”

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.bel.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz