Kastamonu Belediyesi Drift Gösterileri Organize Etti

25 Eylül 2017 Pazartesi, 19:29
-- Sponsorlu Bağlantılar --

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Kastamonu Belediyesi’nin organizesinde 24.09.2017 tarihinde düzenlenen Drift gösterilerine katıldı.

Kuzeykent oto pazarı alanında gerçekleştirilen programa, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Seyit Aydın, bazı kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş gösterileri izlemek için katıldı.

Ülkemizin dört bir yanından gelen deneyimli pilotların yaptığı ve yaklaşık 4 saat süren drift gösterisinde bir konuşma yapan Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz;” Kastamonu olarak gelişmemizde elbette ki gelirin arttırılması milli gelirden alınan payın yükseltilmesi önemli bir etkendir. Ancak bu belki büyümeyi sağlar fakat gelişme için başka çalışmalara da ihtiyaç var. Bu çalışmaların içinde de sosyal ve sportif etkinlikler önemli bir yer tutmaktadır. Zira insanların yaşam kalitesinin yükseltilmesi, çalışma hayatının dışında da başka etkinliklere de katılabilme imkanı bulabilmelerine veya hobilerini yerine getirebilmelerine bağlıdır.

ilimizde bu konuda son dönemlerde yapılan bu gelişmeler ve faaliyetler oldukça önemli ve çevre illere baktığımızda da onlarda birkaç adım önde olduğumuzu memnuniyetle müşahede ediyorum. Ama bu tip faaliyetlere bu şekilde de devam etmemiz ve onları belki de geliştirerek sürdürmemiz gerekiyor. “ ifadelerini kullandı.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş; Otomobil sporlarının yükselen bir değer olduğunu ve dünya da bu alanda çok ciddi organizasyonlar gerçekleştirildiğini söyleyerek, Ülkemizde otomobil sporuna gönül veren çok vatandaşımız var. Bizler bu doğrultuda 15 Temmuz Gençlik Merkezi ve Oto Yarış Pisti projesini hazırladık. Bu projeyi tamamladığımız zaman daha büyük organizasyonlarda yapacağız” dedi.

Asfaltın eridiği gösterilerde pilotlar tozu dumana katarken, vatandaşlar ise bu heyecanlı anları büyük bir zevkle izlediler.

Kastamonu Valiliği / Basın

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz