Son Dakika
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Kastamonu İl Özel İdaresi Yeni Asfalt Sezonuna Hazırlanıyor

20 Şubat 2019 Çarşamba, 06:44
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
“Genel Sekreter Karahasan BSK yollar geleceğimizdir…”
.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan Seydiler’de bulunan asfalt plentinde incelemelerde bulundu.
.
.
.
Yol ve Ulaşım Müdürü Tuğrul Alp Akdemir ile Yatırım ve İnşaat Müdürü Serkan Mazıoğlu’nun eşlik ettiği denetim ve inceleme sonrası eksikleri tespit edip tamamlanması için yetkililere talimat veren Genel Sekreter Karahasan, Plent yönetim binasında çalışanlarla da bir toplantı gerçekleştirerek çalışanların sorunlarını, isteklerini dinledi.
.
.
Denetim ve incelemelerin sonunda bir açıklama yapan Karahasan; Her zaman ve her yerde ifade ettiğimiz gibi çok zorlu bir coğrafyamız var.
.
.
Kastamonu 1055 köy ve 2591 bağlısı, toplamda 3 bin 646 ünitesiyle, 51 İl Özel İdaresi arasında 1.sırada yer almaktadır.
.
.
20 ilçesi,9 bin 358 km kırsal kesim köy yolu, 13 bin 108 km2 yüzölçümünün yüzde 66.2sinin ormanlık olmasıyla Türkiye genelinde en büyük değerlere sahip illerinin başında gelmektedir.
.
.
Bunları hepimizin bilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu yüzden tekrarında büyük fayda gördüğümü söylemek isterim.
.
.
Tüm bu geniş coğrafyada yaşayan nüfus sayımız az ancak çok dağınık haldedir. Böylesi dağınık bir yerleşimde kırsal altyapı özellikle de ilk başta gelen ihtiyacı olan yolların yapımı için güçlü bir makine parkına ihtiyaç var. 51 il Özel idaresi arasında makine parkı envanteri bakımından 1. Sırada olmamıza rağmen yenileme çalışmalarımız devam etmektedir. Tüm bu hedeflerimize ulaşma adına gerekli olan makine parkımızın yenilenmesi için başta sayın valimiz Yaşar Karadeniz başta olmak üzere bizlere destek veren tüm ilgililere teşekkür ederim.
.
.
Son yıllarda İl Özel İdaremiz asfalt yollarda radikal bir değişiklik yaparak Bitümlü sıcak karışımlı (BSK) lı yol yapımıyla ilimizde köklü bir değişikliğe imza atmıştır.
.
.
Ana grup köy yollarından başlayarak ilimizin Kırsal kesim yol alt yapısını kalıcı olarak çözme yolunda büyük bir mesafe kat edilen bu sistem(BSK) sayesinde kırsal kesimde asfalt oranını yüzde 30’ların üstüne çıkarmayı başardık.
Tüm bu çalışmaları başarabilmek için öncelikle alt yapıyı güçlendirecek çok önemli yatırımlara imza attık. Bunun en büyük örneği bugün içinde bulunduğumuz asfalt plent tesisidir. Seydiler İlçemize kurduğumuz ilimizin en büyük asfalt plenti tam kapasite çalıştığı zaman saatte 200 ton, günlük ise toplamda 2.000 ton malzeme üretebilmektedir. Ayrıca Kastamonu merkezdeki eski asfalt plentimizle birlikte toplamda günlük yaklaşık 2.500 ton malzeme üretebiliyoruz.
.
.
Kış aylarında bu tesislerimizin bakım onarım revizyon işlerini yaparken önümüzdeki sezon için de şimdiden Bitüm stoklarımızı tamamlayıp, agrega malzemelerimizi hazırlıyoruz.
.
.
Önümüzdeki sezonun sorunsuz olarak aynı zamanda da verimli bir şekilde geçirmek adına planlamalarımızı şimdiden yapıyoruz.
.
.
BSK yollara çok önem veriyoruz. BSK yollar bizim geleceğimizdir. Bu yollar sadece iki noktayı birbirine bağlamıyor ekonomik anlamda ve kalıcı yollar olarak uzun yıllar kaliteli ulaşımı sağlayarak bizi geleceğe bağlayan bir köprü olarak düşünüyorum dedi.
..
.
.
.
.
.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz