Kastamonu Ilgaz Yurdun Tepe’de Telesiyej Test Sürüşü Yapıldı.

08 Temmuz 2015 Çarşamba, 09:26
Kastamonu Ilgaz Yurdun Tepe Telesiyej Mekanik Tesisleri Test Sürüşü Yapıldı.
-- Sponsorlu Bağlantılar --

Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN, Ilgaz Dağı Yurdun Tepe Kayak Merkezi’nde yapımı biten telesiyej Mekanik Tesislerinin   test sürüşü startını verdi.

Yapılan ilk test sürüşü proğramına, Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN,  Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan GÜLŞEN, Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ, İl Genel Sekreteri Tahir Zafer KARAHASAN, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yardımcısı Nida SİNSİ  katıldı. İlk Test sürüşü  Vali GÜNAYDIN  ve  protokol  tarafından yapıldı.

Yurdun Tepe Kayak Tesislerinin,  İlimiz için son derece önemli bir yatırım olduğunu belirten  Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN ; “ Yurdum Tepe Kayak tesislerindeki, mekanik tesislerin test sürüşleri de tamamlandı. İlimiz,  Türkiye de son derece aranılacak ve arzu edilecek bir kayak tesisine kavuşacak. Burada emeği geçen başta Sayın Vekillerimiz olmak üzere katkı veren herkese huzurlarınızda teşekkür ediyoruz. Daha önceki Valimiz bu konuda gerçekten çok büyük emekleri, çalışmaları oldu bu vesile ile kendisine teşekkür ediyoruz.  Kayak severlerin burada yaklaşık 7 km’ lik kesintisiz bir  kayak imkânı olacak. Diğer tesisle mukayese ettiğimiz zaman diğerinde 3 km’lik bir kayak keyfini sürerken, burada iki katı olan bir mesafede daha güzel şartlarda,  ortamlarda ve daha modern bir tesiste bu keyiflerini sürdürecekler.

İnşallah bu kayak sezonuna tesisi yetiştireceğiz ben bu tesisin yapılmasında emeği geçen ve  çalışan bütün arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Yol konusunda bir sıkıntımız kalmayacak. Bu tesisi en iyi nasıl işletileceği konusunda son derece titiz davranıyoruz. Çünkü çok güzel, istenilen, arzulanan bir tesise sahip olmamız yetmiyor, bunun iyi işletilmesi ve sürdürülebilir olması da çok önemli. Bu rakımda bu kadar yükseklikte ve birden bire kod farkı 500 m.  inen bir başka kayak tesisi yok, çok keyifli bir piste sahibiz.   Burayı işletecek kişinin mutlaka çok kaliteli hizmet vermesini istiyoruz.  Çok güzel,  bir işletmeye sahibiz,  bunu işletecek kişilerinde Kastamonu,  bölge ve  ülke ekonomisine önemli hizmetler verir diye düşünüyorum.

İkinci aşamadan oluşan diğer tesisimizdeki seyahat sabit hızla oluyor. Bu nedenle  vatandaşlarımızın burada daha güzel bir manzarayla karşılaşacaklarını ve keyifli bir yolculuk yapacaklarını düşünüyorum.  Çok büyük bir aksilik olmazsa bu sene bu tesisi açıyoruz” dedi.

Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan GÜLŞEN konuşmasında; Bu tesis ilimize ve Kastamonu’muza kazandırdığımız önemli bir tesistir. Kastamonu için çok önemli bir yatırımdır. Kastamonu Turizme çok önem veren bir ildir. Türkiye’nin gözde kayak tesislerinden bir tanesi ve yaklaşık 3 yıllık bir emeğin sonucu. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ilgaz Dağı Yurduntepe (Ilgaz 2)

 

  1. BİRİNCİ ETAP MEKANİK TESİS (Detechable)

Uzunluk                                          : 2.038,70 m.

Sandalye Tipi                                  : 6 Kişilik (Porsche Design)

Taşıma Kapasitesi                           : 1500 kişi/saat

  1. İKİNCİ ETAP MEKANİK TESİS (Fix Grip)

Uzunluk                                          : 1.182,65 m.

Sandalye Tipi                                  : 4 Kişilik

Taşıma kapasitesi                           : 500 kişi/saat

Haber ve Fotoğraf Kaynak : www.kastamonu.gov.tr

--- Sponsorlu Bağlantılar ---
-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>