Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulunda 560 Öğrenci Mezun Oldu

22 Mayıs 2019 Çarşamba, 10:57
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
2018-2019 eğitim öğretim yılında mezun olan 560 öğrenci için Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu bahçesinde yemin töreni düzenlendi.
.
.
17. Dönem diploma ve yemin töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
.
.
Törene, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu,  Belediye Başkanı Op.Dr.Rahmi Galip Vidinlioğlu, Devrekani Kaymakamı Samet Serin, 5’inci Jandarma Er Eğitim Alay Komutanı J. Alb. Orhan Sırma, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak,  Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ömer Sülün, Polis Amirleri Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Doktor Orçun İmga, kurum müdürleri ve polis aileleri katıldı.
.
.
Programda mezunlar adına Esat Kaya konuşma yaparak yaş kütüğüne plaket çaktı.
.
Milletimiz sizi her zaman yanında görmek istiyor diye sözlerine başlayan Vali Karadeniz; ” Değerli polis adaylarımız sizler iki yıldır Kastamonu’da iyi bir eğitim aldınız. Bu iki yıl içerisinde ilimizin tarihi ve birikimine, zenginliğine sizlerde beşeri zenginlik kattınız. Türkiye’nin dört bir yanına bu kutsal görevi icra etmek üzere dağılacaksınız. Unutmayın ki bugüne kadar büyük Türk milletinin bir ferdiydiniz ama şimdi taşıdığınız üniformayla bu millet için önemli bir görevi ifa eden önemli bir parçası haline geldiniz bunun kıymetini de inanıyorum ki bilerek görevinizi yapacaksınız. Bizim milletimizi diğer milletlerden ayıran en önemli özelliklerinden birisi her zaman için polisini, güvenlik güçlerini yanında görmek ister ve onları ne kadar yakınında görürse de o kadar kendisini huzur içinde hisseder onun için her zaman sizlerde milletimize yakın olarak görevinizi yapacaksınız. Tarafsızlık ilkesini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayacaksınız. İnanıyorum ki sizler bu prensipler çerçevesinde tüm Türkiye’de çok başarılı görevler yerine getireceksiniz. Sizlerin eğitiminde emeği geçen polis okulumuzun değerli yöneticilerine ve hocalarımıza bu imkanı bizlere sağlayan Emniyet Genel Müdürlüğümüze ve Polis Akademimize de huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Polislik mesleğini icra ederken seve seve canlarını feda eden şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum ve Gazilerimize de sağlık diliyorum. Sizlere de görev yaptığınız sürece başarılı hizmetler diliyor mezuniyetinizin ve mezuniyet töreninizin sizlere ailenize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
.
.
Protokol konuşmalarının ardından Vali Karadeniz, dereceye giren mezunlara diploma ve ödüllerini takdim etti. Daha sonra aileleriyle bir araya gelen polisler mezuniyetlerini kutladı.
.
.
Yemin Töreni ile devam eden program öğrencilerin keplerini havaya atmasının ardından sona erdi.
.
.
 
.
.
.
.
.
.
.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz