Kastamonu Üniversitesi 2016 Yılı Akademik Kayıtları Başladı.

03 Ağustos 2015 Pazartesi, 14:20
Kastamonu Üniversitesi’nde 2015-2016 Akademik Yılı Kayıtları Başladı (2)

Üniversitemiz 2015-2016 akademik yılı kayıtlarımız bugün itibariyle başladı. İlk öğrenci kaydını Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın Eğitim Fakültesinde yaptı.

Fen Bilgisi Öğretmenliği programına Kahramanmaraş’tan gelen Seda Kurt’un kaydını yapan Rektör Aydın üniversitemiz ve kayıtlar hakkında bilgiler verdi. Aydın “Kayıtlarımız elektronik kayıt olarak da yapılabiliyor. Ama gençlerimizden bazıları hem kayıtlarını yapmak, üniversitesini ve şehri görmek için hem de barınma yerlerine bir teşebbüs ve ayarlama yapmak için geliyorlar. Hayırlı uğurlu olsun inşallah. Bu sene Üniversitemiz yine tercih edilen bir Üniversite, yüzde 96’nın üzerinde bir tercih var. Zaten ek yerleştirmede yüzde yüz olacaktır. Şu anda 6107 gencimiz Üniversitemizi tercih etti. Bu da Yüzde yüze yakın bir doluluk demektir. İnşallah bu seneki akademik yılımızda üniversitemize, Üniversitemizin çok kıymetli öğrencilerine Akademisyenlerimize, Personelimize, Çalışanlarımıza, Kastamonu’ya ve Memleketimize hayırlı uğurlu olarak devam eder. Biz tabi gençlerimizde zaten üniversite olarak ilgilenmeye devam edeceğiz. Geçlerimizde Kastamonu Üniversitesi mensubu ve mezunu olmaktan gurur duyacaklar. 4 sene çok uzun zaman değil ders çalışacaklar hocalarının öncülüğünde, hocalarının rehberliğinde çok iyi yetişip memlekete, millete hizmet etmeye hazır hale gelecekler. İnşallah birer üniversite mezunu olarak memlekete hizmet edeceklerdir. Tekrar hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Üniversitemizde E-Kayıt 5 Ağustosta, normal kayıtlar ise 7Ağostos Cuma günü mesai bitiminde sona erecektir.

 

Kastamonu Üniversitesi’nde 2015-2016 Akademik Yılı Kayıtları Başladı (1) Kastamonu Üniversitesi’nde 2015-2016 Akademik Yılı Kayıtları Başladı (2) Kastamonu Üniversitesi’nde 2015-2016 Akademik Yılı Kayıtları Başladı (3) Kastamonu Üniversitesi’nde 2015-2016 Akademik Yılı Kayıtları Başladı (4) Kastamonu Üniversitesi’nde 2015-2016 Akademik Yılı Kayıtları Başladı (5) Kastamonu Üniversitesi’nde 2015-2016 Akademik Yılı Kayıtları Başladı (6)

 

 

Haber metni ve fotoğraflar,  sitemizde yayınlanması için K U BASIN (basin@kastamonu.edu.tr) mail adresinden, haber37gentr@hotmail.com mail adresine 03 Ağustos 2015 Pazartesi 13:10:13’de gönderilmiştir.

 

 

.

 

--- Sponsorlu Bağlantılar ---
-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>