Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz Abana’da Vatandaşla Bir Araya Geldi

07 Şubat 2019 Perşembe, 18:17
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında Abana İlçesinde vatandaşla buluşma toplantısı gerçekleştirildi.
.
.
Vatandaşlar; sorun, talep ve şikâyetlerini direkt olarak Vali Karadeniz’e ve toplantıda hazır bulunan diğer ilgili il müdürlerine iletme fırsatı buldu.
.
.
.
Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Abana Kaymakam Vekili Barbaros Akbulak, Abana Belediye Başkanı Altan Erdoğan, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile ilçe ve köy mahalle sakinleri katıldı.
.
.
.
Toplantıda yol yapımı, eğitimle ilgili bina sorunu, elektrik direklerinin konulması ile elektrikle ilgili arızaların giderilmesi, su deposu yapımı Hacıveli’deki eski binanın yıkılarak yerine yenisinin yapılması, hastane yapılması, fabrika kurulması, yüksekokula çeşitli bölümlerin açılması, imar planı ve açılmayan yolların durumu ilçe tabelalarının yerleştirilmesi, Güzel Sanatlar Lisesi inşaatının yapılması, okullardaki bazı uygulamalar hakkında talep, istek ve önerilere yer verildi..
.
.
Vatandaşların taleplerini dinleyerek değerlendirmelerde bulunan Vali Karadeniz; “Bu toplantıda konuştuğumuz konular burada kalmıyor muhakkak takip ediyoruz. Bugün ilettiğiniz talepleri de aynı şekilde takip etmeye devam edeceğiz. Gördüğüm şu ki Abana gerçekten kendi sorunlarına sahip çıkıyor ve kendi yöresine, ilçesine, köyüne duyarlı bir vatandaş topluluğu var ve bu benim açımdan memnuniyet verici. Toplantıda her konuyla ilgili İl Özel İdare, Karayolları, sağlık, milli eğitim, tarım, enerji ve bir çok değişik konuda talepler gelmiş buda sizlerin duyarlılığınızı gösteriyor ben bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.
.
.
Vali Karadeniz tarafından belirtilen bazı konuların yerince incelenmesi takibi ve gerekli iş ve işlemlerin zamanında yapılması hususunda yetkililere talimat verildi..
.
.
.
.
.
.
.
.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz