Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Azdavay’da İncelemelerde Bulundu

18 Ekim 2017 Çarşamba, 16:24
-- Sponsorlu Bağlantılar --

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, incelemelerde bulunmak ve toplantıya katılmak amacıyla Azdavay İlçesi’ni ziyaret etti.

 

 

 

Azdavay ziyareti kapsamında ilk olarak Azdavay Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Karadeniz, burada Abdullah Huzeyfe Çakmak, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek İl ve İlçe protokolü ile öğrenciler tarafından karşılandı.

 

 

75. Yıl Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu’nu da ziyaret eden Vali Karadeniz, burada Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, okul müdürü ve öğretmenlerle toplantı yaparak, öğrencilerin başarı durumları, okul geneli ve sınıflar hakkında bilgiler aldı.

 

 

Vali Karadeniz derslere girerek, öğrencilere hedeflerinin neler olduğunu sorarak kendileri ile sohbet etti ve yapmış olduğu açıklamada; “Hepinizin bir hedefinin olması güzel bir şey ama o hedeflere ulaşmak disiplinli bir çalışma gerektiriyor. İlgi duyduğunuz alan içerisinde çok çalışır gayret ederseniz ve bu arada okulda ki sosyal sportif faaliyetlere de katılırsanız hepinizin hedeflerine ulaşacağına inanıyorum. Özel okul gibi sayınız var bu bir şans, bunu iyi kullanmanız gerekir. Öğretmenlerinizi boş bırakmayın anlamadığınız takıldığınız konularda devamlı soru sorun. Türkçe dersi önemli bir ders, eğer biz Türkçeyi iyi bilmesek ne diğer dersleri, nede yabancı dili iyi başarabiliriz.” dedi.

 

 

Engelli Dostu Milli Park Küre Dağları Projesi kapsamında yapılmakta olan ”Ziyaretçi Merkezi Restorasyonu ve Engelsiz Yürüyüş Yolu Parkuru” ile İl Özel İdaresi tarafından ihale edilen “Cam Teras” projeleri uygulama alanlarında da incelemede bulunan Vali Karadeniz; “Cam teras bölge turizmi açısından oldukça önemli ve ziyaretçi çekecek bir tesis olma niteliğinde tabii ki bu tesisin ulaşımları ile ilgili yatırımların bitirilmesiyle, hem Kastamonu turizmine hem de ülkemiz turizminin hizmetine sunulmuş olacak. Manzara ve doğa bütün insanların buraya ulaşmasını bu güzelliklerden istifade etmesini sağlayacak. 10 yıl içerisinde Kastamonu’ya gelen ziyaretçilerin ortalama kalış süresini 3 güne çıkarma hedefini başarırsak zaten Kastamonu adına büyük bir fayda ve gelir sağlanmış olacaktır. Cam teras buradaki turizmle ilgili yapılanmanın ilk tesisi olarak yapıldı. Önümüzdeki 15-20 ay içerisinde burada dört dörtlük bir turizm faaliyeti oluşturmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

KASTAMONU VALİLİĞİ /BASIN

 

 

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz