Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Azdavay’da Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

24 Temmuz 2019 Çarşamba, 08:31
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında Azdavay İlçemizde Hilmi Gökçen Konferans Salonunda muhtar ve halk toplantısı programı gerçekleştirildi.

 

 

Toplantıya aynı zamanda, Azdavay Kaymakam Vekili Halil İbrahim Demirçin, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, ilgili şube müdürleri, köy ve mahalle muhtarları ile halk katıldı.

 

 

 

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında; “Azdavay ilimizin turizm anlamında potansiyel olarak en önde gelen ilçelerinden birisi bu bakımdan bizim her zaman önem verdiğimiz bir ilçe ve burada yapılan, yapılacak çalışmalarda bire bir takip ettiğim bir ilçe burada daha önce yapılan toplantıda konuşulan hususlarla ilgili hangi konularda gelişmeler olmuş hem onu görmek hem de yeni talepler varsa onları almak üzere bir aradayız. Şunu belirteyim o zaman Cam Teras konumuz gündemdeydi ve bitmek üzereydi sanıyorum o geldiğim süreç içerisinde yoluyla ilgili çalışmalar talep edilen konulardandı. Yollarda Özel İdarenin yapması gereken kısım tamamlandı. Şimdi sanıyorum Milli Parkların yapması gereken kısmı var. O da Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü’nün Sinop’taki hazırlamış olduğu ve KUZKA’dan destek alan projenin parçası diye biliyorum. Dolayısıyla İnşallah orası da önümüzdeki 3 – 5 aylık bir süreç içerisinde çözüleceğini düşünüyorum. Bunun yanında köylerinizden yoğun olarak talepler vardı. Örneğin Devrekani Çayının kirliliğini konuşmuştuk o toplantıda aldığımız görüşle, taleple şu anda ilde bir çalışma komisyonu var. Ve Devrekani çayının kirliliğini önlemeye yönelik projeler geliştiriyorlar. Bu projeler neticelendiğinde Devrekani çayının daha temiz ve tarımsal sulamada daha rahat kullanılabilecek bir seviyeye geleceğini düşünüyorum. Bu toplantının faydaları bazen bizim gözümüz, kulağımız oluyorsunuz, farkedemediğimiz hususları bize iletiyorsunuz, ve bu tip toplantılardan almış olduğumuz görüşlerle de Valilik olarak il olarak çalışma programımız o doğrultuda oluşuyor.” İfadelerini kullandı.

 

 

 

Öncelikli olarak daha önce vatandaşla buluşma kapsamında yapılan toplantıda dile getirilen taleplerin çözümüne yönelik ne gibi çalışmalar yapıldığı konusunda kurum amirlerince bilgi verildi.

 

 

Toplantıda muhtarlar temsil ettikleri mahalle ve köylerin sorunlarına ilişkin taleplerini dile getirerek; Siyaz ekimi ile ilgili destek, piknik alanlarına çöp konteyneri talebi, kanalizasyonların temizlenmesi, köylere şebeke suyu talebi, bazı grup yollarının tamamlanması ve bozuk olan grup yollarının onarımı, yol asfaltlanması, eski olan elektrik direklerinin yenilenmesi ve menfez talebinde bulunuldu.

 

 

Toplantının son bölümünde katılımcılara teşekkür eden Vali Karadeniz“ Bugün konuşulan konulardan hepsi arkadaşlarımız tarafından not alındı. Aciliyetine göre işlemler yapılıp gerekli çalışmalar başlatılacaktır  “ şeklinde konuştu.

 

 

 

.

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz