Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz Destek İmza Programına Katıldı

08 Mayıs 2018 Salı, 14:51
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, 07.05.2018 tarihinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Destekleri, Tarıma Dayalı Yatırımlar Hibe Sözleşmesi İmza Törenine katıldı.

 

İl Tarım Müdürlüğü Güray Koçak Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene ayrıca; Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkan V. Eşref Can, Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Yaman ve vatandaşlar katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, Sinevizyon gösterisi ile devam etti.

 

İlimizde son birkaç yıldır tarımsal projelerde gösterilen başarının dikkat çekici durumda olduğunu belirten Vali Karadeniz; “Bu başarıda tabi ki birkaç unsuru birlikte gördüğümü ifade etmek istiyorum. Birincisi tarım teşkilatının burada bu işi ciddiye alması ve bu desteklerden mümkün olduğu kadar fazla çiftçiyi yararlandırmak için göstermiş oldukları gayretleri. Ancak başka faktörlerde var, Örneğin; bu konuda tarımsal alanda faaliyet gösteren sivil kuruluşlarımızda çiftçilerimize proje desteği sağlayarak bir danışmanlık hizmeti verircesine proje desteği sağlayarak daha fazla proje alınmasını ve ayakları yere basan sağlam projeler hazırlanmasına onlarda destek oluyorlar. Diğer önemli hususta; Siz değerli çiftçilerimizin daha fazla üretme konusundaki arzuları, istekleri ve proje üreterek destek alma konusundaki talepleri. İşte bu üç unsur yan yana geldiğinde bu başarı ortaya çıkıyor. Ve bugünde bireysel sulama sistemleri ile ilgili destek alan projelerin imza törenini hep birlikte yapacağız inşallah. Sulama aslında çiftçinin sigortasıdır. Nasıl diğer felaketlere karşı sigorta yaptırıyorsunuz sigorta kuruluşlarından. Tarımsal sulama çok önemli çünkü, hava koşullarına bağlı kaldığınızda, zaman zaman kuraklık, zaman zaman aşırı yağışları dengeleme imkanı bizim elimizde değil. Ama yerdeki su kaynaklarını değerlendirmek bizlerin elinde ve buda barajlarda, göletlerde, yer altı sularından istifade ederek oralardaki suyu tarımsal arazilerimize ihtiyacı kadar suyu vererek böylece bu riski ortadan kaldırmış oluyoruz. Bu bakımdan yaptığınız projeler önemli. Bizler bu çalışmalarımızla riski azaltmış olacağız. Bunun yanında sulamanın bir başka faydası da; üretimi, verimliliği artırıyor olması ki bu da bundan sonra bu projelerin hayata geçmesinde tarımsal üretimin bundan sonra artmasını bekliyoruz. Bu projelerin sonucunda olumlu ya da olumsuz olarak bizlere sunulacak ve ben hepsinin yerinde kullanılacağına en ufak bir kuşku duymadığımı ifade etmek isterim. Proje desteği alan tüm çiftçilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Daha sonra Bireysel Sulama Projelerine destek veren tüzel kişilere, protokol üyeleri tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

Program, hibe sözleşmelerinin imzalanmasının ardından sona erdi.

KASTAMONU VALİLİĞİ/BASIN

 

 

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz