Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz Fidan Dikme Törenine Katıldı

21 Mart 2018 Çarşamba, 07:46
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu’muz da Orman Haftası ve Ağaç Bayramı dolayısıyla düzenlenen Fidan Dikim Törenine katıldı.

 

Programa ayrıca Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, 5’inci J.Eğt. Alay Komutanı Jandarma Albay Ergün Cebeci, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Orman Bölge Müdürü Hayati Özgür, Kamu Kurum Amirleri, TÜRKSOY heyeti, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Vali Karadeniz; “Kastamonu, Kültür Başkentliğini bilimden sanata belki spora varıncaya kadar uzun bir tarihe dayanan geçmişiyle hak eden bir ilimiz. Bunu yaşatmak için de Kültür Başkentliği gereken bir işlemdi ve bu yılı bu kültürü yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak ve hatta geliştirmek için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Geçen yıl buraya 15 Temmuz Şehitlerinin hatırasına fidan dikmiştik. Bu yıl bunu biraz daha geliştirmiş olacağız ve inşallah bu fidanlar burada büyüdüğünde güzel bir orman yetişmiş olacak ve bu orman hem şehitlerimizin adına hem de Türk Dünyasının birliği ve kardeşliği adına bizleri ileriye doğru, yeni mesajlar taşıyacak diye düşünüyorum.’’dedi.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, folklör gösterileri, resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, fidan dikim tekniğinin anlatılması ile fidan dikiminin gerçekleştirilmesinin ardından sona erdi.

KASTAMONU VALİLİĞİ/BASIN

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz