Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Hanönü’nü Ziyaret Etti

20 Temmuz 2017 Perşembe, 10:32
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Hanönü ilçesini ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu.

 

İlk olarak Hanönü Kaymakamlığını ziyaret eden Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’i, İlçe Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı, İlçe Belediye Başkanı Serkan Uçar, İlçe Jandarma Komutanı Ali Şimşek, Milli Eğitim Müdür Vekili Fatih Özbay, İl Genel Meclis Üyeleri, İlçe Kurum Amirleri, STK Temsilcileri ve bazı köy ve mahalle muhtarları karşıladı.

 

İlçenin sosyo-ekonomik durumu ve turizm potansiyeli hakkında İlçe Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı’dan brifing alan Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, daha sonra Hanönü Belediyesi’ne geçerek Belediye Başkanı Sayın Serkan Uçar’dan ilçenin genel durumu ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

İlçede birtakım incelemelerde bulunan Vali Karadeniz, esnafla selamlaşarak, çalışmalarında başarılar diledi.

 

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Hanönü ilçesi değerlendirmesinde “ Hanönü bizim küçük bir ilçemiz ancak bulunduğu konum itibari ile aslında potansiyeli yüksek bir ilçemiz ama bugüne kadar ekonomik anlamda potansiyeller harekete geçirilememiş, bu konuda burada oluşturulacak fikirler ve bu fikirlere dayalı projeler buranın gidişatını değiştirecektir. Özellikle Hanönü’den geçen karayolu, karayollarının şuanki projeksiyonunda Karadeniz’i İstanbul’a bağlayan karayoluna dönüştürülmesi ile ilgili bir çalışmada var. Özellikle Sinop’la Kastamonu arası BSK ile duble yol haline gelip yapılıp, bitirildiğinde artık Karadeniz’den İstanbul’a gitmek isteyenlerin tercih edecekleri bir güzergah haline gelecektir. Çünkü Kastamonu ile Karabük arası oradan otoyol bağlantısı da aynı şekilde tamamlanıyor. Bu da Hanönü içinde bir fırsattır onu da iyi değerlendirmek gerekir. Bundan istifade etmenin yolu da bu güzergâhta bir şeyler sunabilmektir. Bunu Kastamonu’ ilçesinde de başarmış en iyi ilçe Tosya. Tosya’yı diğer ilçelere göre öne geçiren tek özelliği yol üzerinde bulunma özelliğini iyi kullanmış olmasıdır. Sizlerde bu yol yapıldığında bu yolu iyi kullanırsanız birçok şeyin daha iyi olacağını düşünüyorum. Herhangi bir sıkıntı konusu bana gelmedi, bu da İlçenizde genel olarak bir uyumun olduğunu, birlikte çalışma ruhunun olduğu konusunda bir işarettir” şeklinde konuştu.

 

İlçe Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı ve Belediye Başkanı Serkan Uçar Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in İlçelerini ziyaretlerinden dolayı duydukları memnuniyeti ifade ederek, ilçeye verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Hanönü'nü Ziyaret Etti

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz