Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz Pınarbaşı’nda Ziyaretlerde Bulundu

18 Mayıs 2019 Cumartesi, 12:27
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, çeşitli incelemelerde bulunmak ve Vatandaşla buluşma Toplantısına katılmak amacıyla Pınarbaşı İlçesi’ni ziyaret etti.

 

Pınarbaşı ilçe ziyareti kapsamında Vali Karadeniz, Pınarbaşı Kaymakamı Halil İbrahim Demirçin, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar ile İlçe protokolü tarafından karşılandı.

 

İlçe Kaymakamından ilçenin genel durumu hakkında bilgi alan Vali Karadeniz, daha sonra Pınarbaşı Belediye Başkanlığı’nı ziyaret ederek, yeni seçilen Belediye Başkanı Şenol Yaşar’a hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Kendisinden ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı ve daha sonra İlçe esnafını ziyaret etti.

 

Program devamında ise Vali Karadeniz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yardım yapılan aileleri de ziyaret ederek bir isteklerinin olup olmadığını da sordu. Yapılan ziyaretlerden dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden aileler Vali Karadeniz’e ve beraberindeki heyete nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler.

 

Vali Karadeniz Şehit Ailesini Ziyaret Etti

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve beraberindeki heyet, 1986 yılında Hakkari İli Şemdinli İlçesi Beyyurdu Jandarma Karakol Komutanlığında askerlik görevini ifa ederken bölücü terör örgütü ile çıkan çatışma neticesinde şehit olan Jandarma Er Cihan Kara’nın İlçe merkezinde ikamet eden ailesini ziyaret etti.

 

Yapılan ziyaretlerde Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’e; Pınarbaşı Kaymakamı Halil İbrahim Demirçin, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Abdullah Savaş, İl Müftüsü Ahmet Süzen ve Sosyal Hizmetler görevlileri ile ilgili kurum müdürleri eşlik etti.

 

Şehit ailelerinin acılarının millet olarak paylaşıldığını ve devletin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Vali Karadeniz, “Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim için çok değerli. Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emanetlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecek‘’ şeklinde konuştu.

 

Daha sonra İl Müftüsü Ahmet Süzen tarafından Kuran-ı Kerim okundu ve ardından Şehit Jandarma Er Cihan Kara ve tüm şehitlerimiz için dua edildi. Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Şehit ailesiyle yakından ilgilenerek bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu.

 

Şehit ailesi Devletin uzanan eli olarak, Vali Karadeniz’e kendilerini yalnız bırakmadıkları için  ve  sunulan her türlü hizmetlerden  dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.

 

Ziyaret programının devamında ise Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, tarihi Aşağıtekke Camii’ni  ziyaret etti.

 

 

 

.

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz