Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Şenpazar’da Z Kütüphane Açılışı Yaptı

09 Şubat 2018 Cuma, 07:52

81 İlde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen, Emniyet Müdürlüğünün Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destekleme Programı ( ÇOGEP ) kapsamında hazırlanarak kabul gören İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde yaptırılan, Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü öncülüğünde yaklaşık 70.000.00 TL harcanarak, Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile Şenpazar İlçesi, Şenpazar Ortaokulunda Şehit Polis Memuru Şerife Özden Kalmış’ın adını verildiği Z Kütüphane’sinin açılışı gerçekleştirildi.

 

 

Açılış programına Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in yanı sıra Kastamonu İdare Mahkemesi Başkanı Hakan Yumuşak, Şenpazar Kaymakamı Orhan Yalınız, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, Şenpazar Belediye Başkanı Cem Çınar, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Cengiz Bahçacıoğlu, Şehit Ailesi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

 

Yetkililerden alınan bilgiye göre projede; Öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini arttırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencileri suç ortamlarından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlıklarını geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek, emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyaloğu arttırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amaçlanıyor.

 

 

Kütüphanede interneti ile kullanılabilen 7 bilgisayar, 1500 kitap, 2 adet satranç masası bulunuyor ve aynı anda 36 kişiye hizmet veriliyor.

 

Şehit Polis Memuru Şerife Özden Kalmış, Mardin’in Midyat ilçesinde, Terör Örgütleri tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğüne yapılan bombalı araç saldırısında şehit düşmüştü.

 

 

Açılışın devamında beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte Şenpazar Harmangeriş Yatılı Bölge Ortaokulunda incelemelerde bulunarak öğrencilerle sohbet eden, Vali Karadeniz, kitap ve temizlik maddesi dağıtımında bulundu. Öğretmenlerle de bir toplantı gerçekleştiren Vali Karadeniz, dilek ve önerini sorarak, öğrencilerin başarı durumları hakkında bilgiler aldı.

Kastamonu Valiliği / Basın

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz