Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz; Sizler Bizim İçin Çok Önemlisiniz

06 Mart 2018 Salı, 12:43
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Sayın Valimiz Yaşar Karadeniz ve Eşi Zehra Karadeniz, şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri onuruna verilen yemek programına katıldı.

 

Sayın Valimiz Yaşar Karadeniz ve Eşi Zehra Karadeniz’in himayelerinde gerçekleşen programa ayrıca; Milletvekili Metin Çelik ve Eşi Birgül Çevik, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve eşi Nebahat Babaş, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın ve eşi, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Ergün Cebeci ve eşi Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın, Ak Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Abdullah Savaş, Kastamonu Emniyet Müdür Yardımcıları ile Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Yılmaz, Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, kurum amirleri ve basın mensupları katıldı.

 

Programda Sayın Valimiz Yaşar Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz birlikte masaları gezerek gazi ve şehit ailelerinin yanı sıra diğer katılımcılarla bir süre sohbet ederek, bir dilek, istek ve önerilerinin bulunup bulunmadığını sordular ve devletin uzanan eli olarak her zaman yanlarında olduklarını ifade ettiler.

 

Türk tarihinin; çok zor şartlarda yazılmış kahraman bir tarih olduğuna dikkat çeken Vali Karadeniz şehit aileleri, gaziler ve gazi ailelerine hitabında; “ Ta Orta Asya’dan buraya gelinceye kadar Atalarımız her bir noktada, her bir bölgede gerçekten çok büyük fedakarlıklar göstermişlerdir. Eğer 1071 yılında Malazgirt’deki aslanlar olmasaydı bugün Anadolu Türk yurdu olamazdı. Eğer 1453’de Fatih’in kahramanları ölümüne İstanbul surlarına tırmanmamış olsalardı İstanbul bizim olmazdı. Dolayısıyla Osmanlı belki bu kadar uzun yaşayamazdı. Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşı’nda eğer bu vatan için ölmeye hazır askerlerimiz olmasaydı bugün biz bağımsız bir Türk Devleti olamayacaktık. Yine yaklaşık 30 yılı aşkın bir süredir devam eden terörle mücadele de vermiş olduğumuz binlerce şehidimiz ve gazilerimiz sayesinde Türkiye Cumhuriyetinin sınırlarıyla en ufak bir oynama yapamamışlardır. Ama onlar yılmadılar biz de yılmayacağız. Bugün Afrin’de yaşanan mücadele aslında bu mücadele. Afrin’deki mücadele bir vatan, bir bayrak, bir iman mücadelesidir. Onun için diğer saydığım o savaşların bizim tarihimizdeki önemi ,neyse terörle mücadelenin önemi neyse, Afrin’in önemi de kesinlikle bunlardan daha az olmayacaktır. İşte bugün biz bu ülkeyi vatan edinebilmişsek az önce de belirttiğim gibi bu vatan uğruna seve seve ölmeyi göze alan milyonların sayesindedir.

 

Sizler bizim için çok önemlisiniz ve devlet olsun, milletimiz olsun sizleri unutmayacaktır ve sizleri yalnız bırakmamakta kararlıdır.

 

Tüm şehitlerimize ve yine en son şehidimiz Arif Demirel kardeşimize de Allahtan rahmet diliyorum. Temennimiz odur ki bundan sonra yeni şehitler vermeyelim ve bu mücadeleden de zaferle çıkalım. Gazilerimize ve şehit yakınlarımıza uzun ömürler diliyorum. “sözlerine yer verdi.

 

Programda İl Müftüsü Osman Aydın tarafından ebediyete intihal eden aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz için dua edildi.

KASTAMONU VALİLİĞİ/BASIN

 

 

 

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz