Kastamonu’da, 10 Kilometrelik Köy Yolu Açılışı Yapıldı.

01 Ağustos 2015 Cumartesi, 20:53
Kastamonu Merkez Yolkonak-Mecsit BSK (Sıcak Karışım) Köy Yolu Açılışı Yapıldı.

Kastamonu Valiliği, İl Özel İdaresi tarafından yapımı tamamlanan Kastamonu Merkez,  10.150 metre uzunluğundaki Yolkanak-Mescit Bitümlü Sıcak Karışım köy yolu açılışı, Mescit Köyü mevkiinde gerçekleştirildi.

Açılış programına, Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN,Kastamonu Milletvekilleri Mustafa Gökhan GÜLŞEN, Metin ÇELİK, Emin ÇINAR, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk BAL, Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ, Emekli Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Atila ATEŞ, İl Emniyet Müdürü Mustafa YOLDAN, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet KAYIKÇI, , İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Nida SİNSİ, İl Müftüsü Osman AYDIN, Mescit Köyü Muhtarı Ferhat YAYLACIOĞLU, Siyasi Parti İl Başkan ve üyeleri,  Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Merkez Muhtarları ve Mescit Köyü halkı katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Protokol konuşmaları, Yol açılışı ve yol incelemesi ile devam etti.

Yaklaşık 60 köyü olumlu yönde etkileyecek bir hizmet nedeniyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN konuşmasında; “  İl Özel İdaresinin kaynaklarının etkin ve verimli olarak kullanılması çok önemli.  Bu akıl ,  bilgi  ve  çalışma işidir. Biz bunu yapıyoruz, bunu yaparken elbette ki bütün arkadaşlarımızın özverisine, gayretine, çabasına ihtiyaç var. Kurumlar arasında iyi bir organizasyona, iyi bir koordinasyona ihtiyaç var. Evet biz bu yolda çok iyi bir koordinasyon sağladık, buradan Karayolları Bölge Müdürümüze, DSİ Bölge Müdürümüze, Belediye Başkanımıza, Sendika Başkanımıza, kamyon şoförlerimize, silindir operatörlerimize, bütün alın teri döken içten samimi dürüst çalışan bütün işçi kardeşlerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Son 6 ayda yaklaşık olarak 200 Bin M² parke taşı döşedik. Gelin biz bunu 400 Bin M²’ye, 500 Bin M²’ye çıkartalım, bunun çalışmasını yapalım. Köy halkımızda  böylesine temiz, böylesine güzel bir meydanda otursunlar, mevlitlerini, düğünlerini yapsınlar bunları sağlayalım.

Kaynak sağlamak elbette önemlidir, biz fazla kaynak getiriyoruz hiç kimse merak etmesin. İstediğimiz kadar da kaynağı Kastamonu hizmetine getireceğiz, getirmeye de devam edeceğiz, kurumlarımızın birbirleriyle iyi bir işbirliği yaptığında,  bu sorunları çözdüğümüz gibi hizmet miktarında da çok önemli mesafeler alacağımıza yürekten inanıyorum.

Sati kaplama çalışma programımızın gerçekleşmesi için ekip sayısını artırıyoruz, gerekirse dışarıdan araç kiralıyoruz,  bu sene  asfalt programımızı tamamlayıp, Türkiye ortalamasının da üzerinde çıkacağız,  yakalamayacağız,  geçeceğiz.

Çok önem verdiğim bir konuda asfalt yol yanında, sıcak yol, parke taşın yanında stabilize yollarımızın standartlarının yükseltilmesi,  bunun için 2015’in ilk altı ayında yollarımızda su birikintisi olmasın diye yaklaşık 1500 metre beton büz verdik. Köy yollarımızın standartlarının yükselmesi için yapmış olduğumuz plan program çerçevesinde bu eksikliklerimizi gidereceğiz.

Bizim burada var olma sebebimiz bu insanlara bu muhtarlara hizmet etmektir. Allah bize güç kuvvet verdiği müddetçe  bunu yapacağız inşallah. Bu nedenle de yapılan çalışmalarda bize destek veren Milletvekillerimize, siyasi partilerimizin temsilcilerine, il genel meclisi başkanımıza, kamu kurum ve kuruluşlarına, işçi kardeşlerimize, sendika başkanlarımıza da huzurlarınızda teşekkür ediyorum, Yapılan hizmetinde buradaki muhtarlarımıza, buradaki yaşayan insanlarımıza hayırlı uğurlu olması dileğiyle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Milletvekili Mustafa Gökhan GÜLŞEN konuşmasında; “Güzel bir hizmetin açılışındayız, İlimizde ve Türkiye genelinde 2005 yılında başlayan KÖYDES projesi sonrasında Türkiye genelinde köy alt yapılarında önemli hizmetler yaptık. Kastamonu genelinde köylerimize önemli hizmetler yapıldı. Bu yolun hayırlı olmasını temenni ediyorum, İl Genel Meclisi üyelerimizin, İl Özel İdaresi ekiplerimizin bu hizmette büyük bir emeği var, katkısı olan  herkese teşekkür ediyoruz,” dedi.

Milletvekili Metin ÇELİK yaptığı konuşmasında; “Güzel bir hizmetin açılışında hep birlikteyiz, uzun yıllardır bu hizmetlerimizi köylerimize götürmek istiyoruz, başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm herkes büyük bir gayret içerisindeler. Neredeyse ortalama her yıl 300 – 400 km civarında köylerimize yollar yapıyoruz. Son iki yıldır da geleceğe dönük çok daha sağlıklı olacağını düşündüğümüz, Sayın Valimizin de himayesinde onun düşüncesiyle sıcak asfalt çalışmalarını öncelikle grup yollarımızdan başlamak kaydıyla köylerimize getirme gayreti içerisindeyiz.” dedi.

Kastamonu Milletvekili Emin ÇINAR konuşmasında; ”Bugün burada anlamlı bir hizmetin açılışı ile hep birlikteyiz. Başta Sayın Valimiz olmak üzere, emeği geçen herkese ayrı ayrı şükranlarımı sunmak istiyorum. Yapılan bu sıcak asfalt çalışmasının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

İl Genel Meclis Başkanı Mehmet KAYIKÇI konuşmasında; “Kastamonu’da en önemli bir açılışı gerçekleştiriyoruz. Sıcak asfalt uygulaması biliyorsunuz, Kastamonu’da özellikle geçen sene Sayın Valimizin destekleriyle Mahmut bey camii yolunda gerçekleştirmiştik. Buranın bir özelliği vardı, Dünya Turizm Miras Listesinde aday bir yer, tarihi eser olduğu için buraya öncelik vermiştik. İkinci olarak da burayı yaptık. İl Özel idaremizin değerli ekiplerine, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Protokol Konuşmalarının ardından 10.150 metre uzunluğundaki Yolkanak-Mescit Bitümlü Sıcak Karışım Köy Yolunun açılışı Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN ve beraberindeki heyet tarafından gerçekleştirildi. Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN ve beraberindeki protokol heyeti  araca binerek yol incelemesinde bulundular.

Ayrıca Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN, Mescit Koyü Muhtarlığını ziyaret ederek, şeref defterini imzaladı ve  yapılan çalışmalar hakkında Muhtarlıktan  bilgiler aldı.

 

Kastamonu Merkez Yolkonak-Mecsit BSK (Sıcak Karışım) Köy Yolu Açılışı Yapıldı.

Haber Ve Fotoğraf Kaynak : www.kastamonu.gov.tr

 

--- Sponsorlu Bağlantılar ---
-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>