Kastamonu’da 104 Okul Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazandı

17 Mayıs 2018 Perşembe, 14:11
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

 İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde “Beyaz Bayrak ” almaya hak kazanan 104 okulumuza sertifika, beyaz bayrak ve pirinç levhaları ile “Beslenme Dostu Okul” sertifikası almaya hak kazanan 26 okulumuza sertifikaları  Şerife Bacı Öğretmenevinde düzenlenen törenle verildi.

 

 

  Okullarımıza sertifika, beyaz bayrak ve pirinç levhaları İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Yüksel KUTLU ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Azmi SÖNMEZ tarafından verildi.

 

 

  Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü, eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanarak ilk kez 2010 yılında yürürlüğü girmiştir. 2015 yılında ise protokol yeniden düzenlenerek yürürlüğe girmiştir.

 

 

  2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında yapılan denetimler sonucunda 104 okulumuz “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanmıştır.

 

 

  Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün eğitim kurumlarında, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın artırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması amacıyla, Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan “Beslenme Dostu Okul Programı İşbirliği protokolü”  kapsamında okullarımızın talepleri doğrultusunda denetimleri yapılmakta ve gerekli koşulları sağlayan okullarımıza “Beslenme Dostu Okul’’ sertifikası verilmektedir. Okullarımızın Beslenme Dostu Okullar Programı’na başvurabilmesi için “Beyaz Bayrak” sertifikası sahibi olması gerekmektedir.

 

 

 

  2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında İl Merkezi ve ilçelerimizdeki okullarda yapılan denetimler sonucunda toplam 26 okulumuz “Beslenme Dostu Okul Sertifikası” almaya hak kazanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.meb.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz