Kastamonu’da 19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı Gerçekleştirildi

20 Eylül 2018 Perşembe, 09:18
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
“19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı” tüm yurtta olduğu gibi Kastamonu’da da çeşitli etkinliklerle anıldı.
.
.
.
.
Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ile başlayan anma programına Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Kastamonu Milletvekilleri Metin Çelik, Hasan Baltacı, Garnizon Komutanı Per.Alb.Gamze Aydoğan, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Vali Yardımcıları Vedat Yılmaz, Ahmet Ertürk, kurum müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.
.
.
.
.
.
Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’ndaki törende Kastamonu Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şubesi’ne ait çelenkler sunuldu. Akabinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.
.
.
.
.
Program daha sonra Halk Eğitim Merkezinde devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin Mahmut Oğlu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşması,  şiirlerin okunması, “Gazi Ne Demek?” ve ‘’Gaziler’’ konulu video gösteriminin ardından sona erdi.
.
.
.
.
.
VALİ KARADENİZ ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE YEMEKTE BULUŞTU
Gazileri Anma Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanlığı ziyaret edilerek, Kastamonu Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen yemek programına Şehit aileleri ve Gazilerle, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz’in yanı sıra, Kastamonu Milletvekilleri Metin Çelik, Hasan Baltacı, Garnizon Komutanı Per.Alb.Gamze Aydoğan, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Vali Yardımcıları Vedat Yılmaz, Ahmet Ertürk, kurum müdürleri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.
.
.
.
Kuranı kerim tilaveti ve dua okunması ile başlayan yemek programı protokol konuşmaları ile devam etti.
.
.
Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, ” Bugün hem Gaziler günümüz hem de Ahilik haftası. Aslında bu iki program birbirinin tamamlayıcısı birbirinin bütünleyicisi olduğunu düşünüyorum. Çünkü Ülkemizin kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi savaşan iki cephesi vardı. Birisi silahlarla cephede yapılan savaş diğeri de bu gün de mücadelesini sert bir şekilde verdiğimiz ekonomik savaş. İşte bu ikisi de bu ekonomik savaşın bir parçası olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu Ülkeyi atalarımız büyüklerimiz nasıl fedakârca canları pahasına kurtarıp bize emanet etmişlerse bizlere de düşen her şeyden önce herkesin bulunduğu nokta da görevini en iyi bir şekilde yaparak çok çalışarak ve özellikle de esnafımızın, zanaatkârımızın, sanayicimizin, çiftçimizin her geçen gün daha fazla üreterek bu savaşın ikinci ayağını tamamlamasıdır. İşte dışarıdan bize karşı yürütülen ekonomik savaşlarda da daha kolay mücadele edebileceğimizi düşünüyorum. İnanın hepiniz bizim gönlümüzdesiniz. Ben ömrümün 10 yılını çalışma hayatımın 10 yılını Güneydoğu’da geçirmiş bir idareci olarak oradaki kahraman askerlerimizin, kahraman polislerimizin ve koruyucularımızın nasıl hangi ortamda mücadele ettiklerini bire bir yaşadım, bire bir müşade etmiş birisi olarak burada her şehit ailemizi ve gazimizi gördüğümde gözümün önüne oradaki o hatıralarım canlanıyor. Onun için sizler bizler için önemlisiniz.’’ İfadelerini kullandı.
.
KASTAMONU VALİLİĞİ/BASIN
.
.
.
.
.
..
.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz