Kastamonu’da 19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı Gerçekleştirildi

20 Eylül 2017 Çarşamba, 09:33
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

“19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı” tüm yurtta olduğu gibi Kastamonu’da da yapılan etkinliklerle anıldı.

 

Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ile başlayan anma programına Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz’in yanı sıra; Milletvekili Metin Çelik, Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı Per. Alb. Sadettin Yıldız Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Vali Yardımcıları; Ünal Kılıçarslan, Vedat Yılmaz ve Ahmet Ertürk, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkanı Ali Cesuroğlu, Türkiye Harp Malülü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu kurum amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, gazilerimiz ve vatandaşlar katıldı.

 

Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’ndaki törende Kastamonu Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şubesi’ne ait çelenkler sunuldu. Akabinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.

 
Program daha sonra Halk Eğitim Merkezinde devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şubesi Başkanı Emekli Hakim Albay Ali Cesuroğlu, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Cesuroğlu gazilere hitaben yapmış olduğu konuşmasında; “Sizler şehitlerimiz ile birlikte Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız.”dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Asil Türk Milletinin bağrından çıkan ve tarihi şan ve şeref dolu Türk Ordusu, Hürriyet ve bağımsızlığın en büyük güvencesidir. Ordumuza her daim sahip çıkmalıyız.”
Halk Eğitim Merkezindeki tören, günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından “Şehit ve Gaziler” konulu video gösteriminin ardından sona erdi.

 
Şiirlerin okunması, Şehit ve Gaziler Konulu Video gösterimi ile tören son buldu.

KASTAMONU VALİLİĞİ/BASIN

 

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz