Kastamonu’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çoşkuyla Kutlandı

20 Mayıs 2019 Pazartesi, 08:45
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün,  Kurtuluş Savaşını başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 100’üncü yıl dönümü kapsamında, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve Eşi Zehra Karadeniz’in katılımı ile Cumhuriyet Meydanında tören merasimi düzenlendi.
.
.
Programa ayrıca, Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Hasan Baltacı, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Biber, Baro Başkanı Av. Özgür Demir, Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Metin Özbek, 5’inci J. Eğit. Alay Komutanı J. Alb. Orhan Sırma, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
.
.
Cevizli Parktan Cumhuriyet Meydanına kadar Farkındalık ve Gençlik Yürüyüşü ile başlayan program; Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması, sporcular tarafından Gençliğe Hitabe ve Gençliğin Ata’ya Cevabı, Şeyh Şaban-ı Veli Anadolu İmam hatip Lisesi  öğrencisi Yiğit Taha tarafından  Şehitlerimiz isimli şiir okunması, Lise öğrencilerinin Halk Oyunları gösterisi, Prof. Dr. Saime İnal Savi Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden Emre Atalay’ın Mustafa Kemal’i Düşünüyorum adlı şiiri okuması, Üniversite öğrencilerinin halk oyunu gösterileri, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencilerinden İnci Yılmaz’ın Bu Gelen Bandırma Vapuru isimli şiiri okuması, 19 Mayıs Temalı Liseler Arası Şiir Yarışmasında başarılı olan öğrencilere Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından ve 19 Mayıs Temalı Liseler Arası Kompozisyon yarışmasında başarılı olan öğrencilere Milletvekili Hakkı Köylü tarafından ödüllerinin verilmesi, Spor Branşlarının Tanıtım ve Branşların Kısa Gösterileri (Paten gösterisi, İl Müdürlüğü Jimnastik Gösterisi, Kastamonu Üniversitesi Jimnastik Gösterisi), Kastamonu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Özlem Burma Anadolu Lisesinin Gençlik Hizmetleri Stantlarında Etkinlik ve tanıtımı gösterileri ile devam etti.
.
.
Daha sonra öğrenciler tarafından Atletizm, Eskrim, Güreş, Kick Boks, Taekwondo, Yüzme, Futbol, Hentbol, Basketbol, Badminton, Bisiklet, Jimnastik ve Paten dallarında spor gösterileri gerçekleştirildi.
.
.
Tören, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve diğer protokol üyeleri tarafından, Gençlik Hizmetleri stantlarının gezilmesinin ardından sona erdi.
.
.
.
.
.
.
.
.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz