Kastamonu’da 2018 -2019 Yılı Kış Tedbirleri Toplantısı Düzenlendi

07 Kasım 2018 Çarşamba, 08:57
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
2018-2019 Kış sezonunda mevsim şartlarının ağır geçmesi göz önüne bulundurularak, bölgemizde ihtiyaç duyulan ve eksiklik hissedilen konular hakkında gerekli koordinasyonun sağlanması amacıyla, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü Toplantı salonunda “Kış Tedbirleri ” toplantısı yapıldı.
.
.
.
Toplantıya ayrıca Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, İlçe Belediye Başkanları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan, Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi ve ilgili kamu kurum müdürleri katıldı.
.
.
.
2018-2019 Kış sezonunda özellikle yüksek kesimlerde hayatı ciddi ölçüde etkileyebilecek nitelikte kar yağışı için önceden hazırlıklı,  tedbirli olmasının önemine değinen Vali Karadenizİlimizin iklim şartlarına göre, önceden hazırlanmış olan karla mücadele konusunda yapılacak çalışmalar hakkında Kaymakamlıklar,  İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü,  İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkililerinden bilgiler aldı.
.
.
.
Özellikle kar yağışının yoğun olduğu dönemlerde alınması gereken tedbirlerle ilgili İçişleri Bakanlığının çok uzun ve ayrıntılı bir genelge yayınladığını belirten Vali Karadeniz ; “ Bu genelgeyi de kararların içine işlememiz gerekiyor. Özellikle genelgenin 6. Maddesinde yer alan, trafik kazalarına neden olan diye başlayan köprü ve yol eğiliminin farklılaştığı yol kesimi, sanat yapısı, menfezi, mazgalı, rögarların kapanma olasılığı bulunan yerler, gizli buzlanmanın olacağı yerlerin önceden belirlenerek bir liste halinde Valiliğe sunulması konusu var ve o noktalarda daha fazla tedbir alınması, yine bu genelgenin içinde yer alan diğer hususlar. Onların bir kısmı zaten hazırlamış olduğunuz metinde yer alan hususlar ama eklenmesi  gerekenleri de ilave edelim.’’ İfadelerini kullandı.
.
.
.
İl ve İlçelerimizde karla mücadele ile ilgili yaşanan sorunlar, kullanılan araçların bakım ve onarımının yapılması, sorun yaşandığında anında müdahale edilebilecek hazırlıkların yapılması,  personel desteği, iletişim araçlarının etkin kullanılması, taşımalı sistem,  sahada ekip çalışanlarının  iletişim bilgilerinin dökümlerinin ilgili dairelere dağıtılması,  vatandaşların ise meteorolojiden gelen bilgiler doğrultusunda tedbirlerini alması konuları görüşüldü.
.
.
.
.
Vali Karadeniz tarafından çeşitli talimatların verildiği toplantıda, ilgili kurum ve kuruluş amirleri ile çeşitli istişarelerde bulunuldu.
.
.
KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN
.
.
.
.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz