Kastamonu’da 55. Pancar Alım Kampanyası Başladı

22 Eylül 2017 Cuma, 19:09
-- Sponsorlu Bağlantılar --

Türkiye Şeker Fabrikalarına bağlı Kastamonu Şeker Fabrikasında 2017-2018 pancar işleme dönemi için “

22.09.2017 günü fabrika bahçesinde gerçekleşen törene; Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkan Vekili Zeki Kebeci, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, kamu kurumlarının müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, fabrika çalışanları ve şeker pancar üreticileri katıldı.

Kampanyanın açılışında konuşan Vali Karadeniz; “İlimiz ormanlık bir araziye sahip olmasından dolayısıyla tarımda çok dar olanaklara sahip olmasına rağmen o küçük arazilerden büyük üretimleri çiftçilerimizin fedakarlığıyla başarmaya çalışan ve bunda da özellikle son dönemlerde yapılan yatırımlarla büyük ölçüde yol almayı başarmış bir il. Şeker pancarı sanayi bitkileri alanında bizim önde gelen ürünümüz ve dolayısıyla da bizim için şeker pancarı çiftçisi de, işçisi de, fabrikamızda çok önemli. Bizim tarımdaki şah damarlarımızdan birisi, hepimiz bunun farkındayız. Bundan hiç kimsenin kuskusu olmasın ve burası bu anlayış içersinde yaşamaya devam edecektir. Bugün düzenlenen bu kampanyanın iki tarafı var, bir tarafı nasırlı elleriyle toprağı işleyerek tohumdan şeker pancarını üreten çiftçimiz, diğer tarafta da o çiftçimizin ürününü burada alıp o emeğini paraya, verime, üretime dönüştüren şeker fabrikamız. Dolayısıyla bu iki tarafta birbirini iyi gözetlediği sürece, birbirine ayakta tutacak şekilde davrandığı sürece bizim hep şeker pancarında başımız dik olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Karadeniz ve protokol üyeleri fabrikaya sezonun ilk ürünlerini getiren şeker pancarı üreticilerine çeşitli hediyeler takdiminde bulundular. Törende kurdele kesimi ile yapılan açılıştan sonra pancar alımı başlatıldı ve tartım işlemlerinin ardından pancarlar bantlara boşaltılarak fabrikaya taşındı.

Kampanya boyunca Kastamonu Şeker Fabrikası’nın 271 bin ton pancar alıp işlemesi hedeflenen 55. kampanya dönemi 75 gün sürecek.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

Kastamonu'da 55. Pancar Alım Kampanyası Başladı

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz