Kastamonu’da Adalet Ormanı Fidan Dikim Töreni Gerçekleştirildi

21 Mart 2019 Perşembe, 19:40
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
Denetimli serbestlik uygulamaları kapsamında, kamulaştırılan hükümlülerin ağaçlandırma faaliyetlerinde istihdam edilmeleri yolundaki çalışmalar kapsamında, Ağaçlandırma çalışmalarının, daha sistematik ve koordineli bir biçimde yürütülebilmesi ve  bu çalışmalara hız kazandırılması amacıyla Genel Müdürlük tarafından oluşturulan  “ Ağaçlandırma ve Koordinasyon Projesi” olan adalet ormanı fidan dikim töreni Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı gerçekleştirildi.
.
.
.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan ağaç dikim törenine ayrıca Milletvekili Hakkı Köylü, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, Orman Bölge Müdür Vekili Mahmut Şentürk ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
.
.
.
Hem ülkemiz açısından, hem de ilimiz açısından önemli ve ilimizin sürükleyici ve dinamik sektörü ormancılık diye sözlerine başlayan Vali Karadeniz; ’’ Şimdi burada bir başka orman daha oluşturuluyor. Ekonomik faydayla birlikte belki ondan da daha ziyade bir sosyal sorumluluk çalışması olarak burada adalet ormanı oluşturulacak. Ülkemizin her ilinde bu orman oluşturuluyor bunlar bir araya geldiğinde eminim ki büyük hacimli ormanlar haline gelecektir. Burada dikilecek fidanlar belki bu işin merdivenin ilk basamağını oluşturacaktır. Ben bu törenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum ve adalet ormanımızın ilimize ve ülkemize  hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
.
.
.
Konuşmaların ardından Vali Karadeniz ve beraberindeki protokol tarafından fidan dikimi gerçekleştirildi.
.
.
Söz konusu proje ile ağaç ve orman sevgisinin pekiştirilmesi, çevre duyarlılıklarının arttırılması hükümlü ve yükümlülerin sosyal faydası daha yüksek olan ağaçlandırma çalışmalarında istihdam edilerek yeniden topluma kazandırılmaları hedeflenmektedir.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz