Kastamonu’da Ahşap Tanıtım Günleri Toplantısı Gerçekleştirildi

31 Temmuz 2015 Cuma, 09:17
Ahşap Tanıtım Günleri Toplantısı Gerçekleştirildi

10 – 13 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenlenecek “Kastamonu Ahşap Tanıtım Günleri” etkinlikleri ile ilgili olarak Koordinasyon Kurulu 2. Toplantısı, İl Genel Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN Başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ, Vali Yardımcısı Mehmet YİĞİT, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İSHAK, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk ARSLAN,  Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İŞERİ, Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Dursun ERGİN, Ağaç İşleri Başkanı Ergün CAN, KOSGEB Kastamonu Hizmet Birimi Müdürü Nevzat EROL, KUZKA Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Aykut ONAT, KUZKA Planlama, Programlama ve Stratejik Araştırmalar Birimi Başkanı Mustafa GÜL, İlgili kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu ve özel şirket temsilcileri katıldı.

Bu tür organizasyonları yapmanın amacının,  hem ahşap sanatının gelecek kuşaklara aktarılması, hem de İlimiz ekonomisine daha fazla katkı sağlanması olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN açılış konuşmasında; “ ne kadar fazla katılım sağlarsak ve fazla ürün getirirsek bu fuarın amacını gerçekleştirmiş oluruz. Bu nedenle öncelikli olarak buradaki esnafımızın çok iyi ürünlerle bu fuara katılmasını istiyoruz. Bu işi yapan diğer Vilayetlerdeki firmalarla rekabet edebilecek, onları geride bırakabilecek ürünlerle bu organizasyonu gerçekleştirmemiz,  ayrıca piyasada ekonomik değeri olan ürünlerin de teşhir edilmesi çok önemli. Özellikle Kastamonu’nun geleneksel ahşap kültürünü yansıtan,   orijinal ve talebi yüksek ürünleri ortaya koymamızda büyük yarar var diye düşünüyorum” dedi.

Biz bu fuarları yapmaya devam edeceğiz diye sözlerine devam eden Vali GÜNAYDIN; “İlimize daha fazla katkı sağlanmasını istiyorsak, mutlaka bu fuarı özel sektör eliyle yürütmeliyiz. Sağlam bir altyapımız var, istenilen faydayı elde etmemiz için bu fuar bir vesile olur inşallah” dedi.

Ayrıca toplantıda, bir sonraki Ahşap Tanıtım Günleri’nin 2016 Ekim ayı içersinde yapılması kararlaştırıldı.

Ahşap Tanıtım Günleri Toplantısı Gerçekleştirildi

 

 

Haber Ve Fotoğraf Kaynak : www.kastamonu.gov.tr

--- Sponsorlu Bağlantılar ---
-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>