Son Dakika
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Kastamonu’da Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Düzenlendi

14 Şubat 2019 Perşembe, 09:18
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in Başkanlığında gerçekleştirildi.
.
.
Toplantıya ayrıca Belediye Başkanlığı temsilcisi Yazı İşleri Müdürü Çetinay Başbilen, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Uzun, Kastamonu Üniversitesi temsilcisi Şube Müdürü Murat Ulu Kululu, Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek ve konu ile ilgili kamu kurum yetkilileri katıldı.
.
.
Yeşilay Cemiyeti Kastamonu Şubesince, “ Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin “ 2019-2020 hedefleri ve faaliyetleri hakkında kurula sunum yapılan toplantıda, Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğünce “ Fidanlar Kurumasın Projesinin” birinci dönem sonuçlarının değerlendirilmesi,  Kastamonu Tarım Orman İl Müdürlüğünce, İlimizde yasal kenevir yetiştirilme bölgeleri, üretim miktarı, pazarlama süreci, keneverin sanayide kullanım alanları, ilimiz ekonomisi için önemli, kenevir bitkisi ile uyuşturucu madde ilişkisi, yasal üretimde denetim şekli ve süreci, herhangi bir suiistimal bulunup bulunmadığı hususlarında kurula sunum yapılması ve bu konuların görüşülmesi ile fikir alış verişlerinde bulunuldu.
.
.
Toplantının sonunda konuşan Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz; “Vasfı ve sıfatı ne olursa olsun buna hepimiz dahiliz kesinlikle ve kesinlikle resmi kurumların içinde sigara içmeyeceğiz, önce kendimiz içmeyeceğiz sonrada yanımızdakilere içirtmeyeceğiz bunu böyle bilelim. Bu konuda bana herhangi bir ihbar gelirse bunun affı olmayacağını da herkes bilsin. Bir kurumda kurum amiri, müdürü sigara içiyorsa yanındaki de zaten odasında içecektir. İki konu üzerinde durulmasını istiyorum birincisi İŞKUR’la beraber yapacağınız projeleriniz çok önemli. Yine bunu hem Sağlığın, Milli Eğitimin, Halk Eğitimin, İŞKUR’un, Yeşilay’ında yine diğer kurumlarla ortaklaşa çalışacağı, birde özellikle bağımlıları ve suça karışmış olanlara yönelik net projeler, eğitim, tedavi ve istihdamına varıncaya kadar bu şekilde bunu bir bütün içinde projelendirmeye gidersek o zaman bu kişileri toplum için sorunlu olmaktan çıkarma gayreti sonuca ulaşmış olur” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.
.
.
.
.
.
.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz