Kastamonu’da, Bin Acemi Er İçin Yemin Töreni Düzenlendi

17 Nisan 2017 Pazartesi, 10:44
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığında, 366/2 kısa dönemdeki dört haftalık temel askerlik eğitimini tamamlayan 1000 acemi er için yemin töreni düzenlendi.

Yemin törenine, Vali Vekilimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı Personel Albay Sadettin Yıldız, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Selim Kapancı, Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Albay Ergün Cebeci ve asker aileleri katıldı.

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Bayrağın göndere çekilmesi ile başlayan program, mesajların okunması, taburların and içmesi, yemin eden erleri temsilen bir acemi erin konuşması, yaş kütüğüne plaket çakılması ile devam etti.

Vali Vekilimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve protokol üyeleri tarafından çeşitli alanlarda başarı gösteren askerlere ödülleri verildi.

Tören geçişinin ardından askerlerle, ailelerin buluşarak kucaklaşmasında duygu dolu anlar yaşandı.

Tören sonunda ise Kastamonu Belediyesi tarafından askerlerimiz ve ailelilerine pilav, ayran ve Kastamonu’nun meşhur çekme helvası takdim edildi.

Kastamonu Valiliği / Basın

 

Kastamonu'da, Bin Acemi Er İçin Yemin Töreni Düzenlendi

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz