Kastamonu’da, Doğa Kültür Köyü Öğretmenevi Tesisleri Açıldı

24 Nisan 2017 Pazartesi, 09:36
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

İl Özel İdaresinden 10 bin TL karşılığında, İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğünce kiralanan, Doğa ve Kültür Köyü’nde bulunan restoran, 66 yataklı otel ve havuz başı kısımlarının bulunduğu Öğretmenevi Tesisleri açılışı Vali Vekilimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından gerçekleştirildi.

23.04.2016 tarihinde gerçekleştirilen tesislerin açılışına Milletvekili Metin Çelik, Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı Personel Albay Sadettin Yıldız, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yavuz Selim Kapancı, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ve kurum amirleri katıldı.

Açılışı yapılan ve kurdelesi kesilen tesisler hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu yaptığı konuşmasında; “Şehir merkezinde bulunan mevcut Öğretmenevi’nde güçlendirme çalışmalarına devam edilmesi nedeniyle Doğa ve Kültür Köyü’nde hizmet verecek olan Öğretmenevi tesislerimiz, şehir merkezindeki öğretmenevimizin güçlendirme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte yine öğretmenevi bünyesinde hizmet vermeye devam ederek, çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapacak. Restoran, otel ve çevre bölümlerinde çeşitli onarımlar yaparak hizmete açılan Öğretmenevi tesisleri hem ilimize hem bölgemize güzel hizmetler verecek. Ayrıca bu alan içersine İl Özel idaresi tarafından spor tesisi yapılması planlanmakta olup, spor kulüpleri içinde kamp yapılabilecek doğa harikası bir alan olacak. Tesisimizin bu noktaya gelinceye bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kastamonu'da, Doğa Kültür Köyü Öğretmenevi Tesisleri Açıldı

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.meb.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz