Kastamonu’da Genç Çiftçilere 74 Baş Keçi Dağıtıldı

13 Ekim 2017 Cuma, 16:41
-- Sponsorlu Bağlantılar --

31 Mart 2017 tarih ve 30024 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Tebliği kapsamında; Bakanlığımız tarafından İlimize tahsis edilen 8.040.000 TL ödenek karşılığında, desteklenmesine karar verilen 268 projenin uygulaması devam ediyor.

 

 

 

Bu kapsamda; ilk olarak büyükbaş hayvan projelerinden İl genelinde 134 genç çiftçiye 6’şar büyükbaş hayvan olmak üzere toplam 804 baş hayvan törenle teslim edilmişti. Yine diğer projeler dağılımımda, 35 arıcılık, 1 coğrafi işaretli ürün (sarımsak), 1 mantarcılık, 1 kapama meyve bahçesi ve 2 sera projesi tamamlanmıştı.

 

 

 

Devam eden küçükbaş hayvan projelerinden ise, ilk olarak Merkez ve Daday İlçesinde 2 genç çiftçiye 37’şer küçükbaş hayvan olmak üzere toplam 74 baş Kıl Keçisi teslim edildi.

 

 

 

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü önünde yapılan teslim programına; Şube Müdürü Sinan ÇELEBİCAN, İl Proje Yürütme Birimi Sorumlularından Veteriner Hekim Elife GÜN KIYMAZ, Mühendis Faik SALCI, Tekniker Abdurrahim AVCI ve genç çiftçiler katıldı.

 

 

 

Şube Müdürü ÇELEBİCAN burada yaptığı kısa konuşmasında; “Projenin İlimiz küçükbaş hayvancılığı açısından çok önemi olduğunu, verilen hayvanların kıymetini bilmelerini, hayvanlarına iyi bakmaları ve çoğaltmaları gerektiğini, dağıtımı yapılan küçükbaş hayvanların genç çiftçilere, İlimize ve Ülkemize hayırlı olmasını dilediğini” ifade etti.

 

 

 

Devamında, Veteriner Hekim Elife GÜN KIYMAZ genç çiftçilere küçükbaş hayvanların bakımı ve beslenmesi ile ilgili bilgiler verdi. Konuşmaların ardından genç çiftçilere hayvanları teslim edildi.

 

 

 

2017 yılında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi kapsamında tüm projeler tamamladığında Kastamonu’da 804 büyükbaş hayvan ve 1.850 küçükbaş hayvan genç çiftçilerimize dağıtılmış olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.tarim.gov.tr

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz